افت فشار رزین های تصفیه آب در مخازن سختی گیر

افت فشار رزین های تصفیه آب در مخازن سختی گیر

رزین یکی از متداول ترین و رایج ترین موادی است که از آن در مخازن سختی گیر استفاده می کنند، رزین ها مواد پلیمری هستند که در آب حل نمی شوند و با ایجاد واکنش هایی رفت و برگشتی، منجر به کاهش چشمگیر سختی آب می شود.

رزین ها ویژگی های فیزیکی و شیمیایی مختلفی دارند و همین باعث می شود در انواع مختلف و با کیفیت های متغیر مورد استفاده قرار بگیرند.

در این مسئله یکی از مسائل بسیار مهم افت فشار و عوامل موثر در ایجاد افت فشار در مخازن سختی گیر و رزین ها است.

افت فشار (pressure drop) معمولا پس از مدتی از شروع استفاده از سیستم سختی گیر به وجود می آید، علت بروز این مسئله معمولا به دلیل اشباع شدن بستر رزین در داخل مخزن است و ممکن است افت فشار در مخزن را به وجود بیاورد.


افت فشار در مخازن سختی گیر تابع عوامل مختلفی به وجود می آید که در ادامه برخی از آنها را نام خواهیم برد:


عمق بستر رزین
حجم مواد تبادلی
توزیع اندازه ذرات
میزان جریان
گرانروی یا ویسکوزیته


عوامل موثر بر موارد فوق نیز شامل افزایش رسوب ذرات بر روی بستر رزین، فشرده سازی بیش از حد رزین و طبقه بندی غیر اصولی بستر رزین است.

به همین دلیل پیشنهاد می شود برای نصب و راه اندازی مخازن سختی گیر حتما با متخصصان و کارشناسان با تجربه در این زمینه مشورت کنید تا سیستم با مشکلات مختلف مواجه نشود.


با در نظر گرفتن عوامل مختلفی مانند کیفیت آب ورودی، ،کاربرد دستگاه سختی گیر و پارامترهای طراحی آن، نرخ جریان یا دبی آب ورودی باید از ۱۰ تا ۴۰ بشکه در ساعت متغیر باشد.

افت فشار رزین های تصفیه آب در مخازن سختی گیر

افت فشار رزین های تصفیه آب در مخازن سختی گیر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱