یکی از قطعات بسیار مهم در دستگاه های تصفیه آب ، مخزن می باشد . مخزن ها دارای ۳ مدل می با شند .

۱- مخزن های فلزی   ۲-مخزن های ترکیبی استیل و پلاستیک   ۳- مخزن های پلاستیکی

بهترین و رایج ترین نوع مخازن موجود در بازار، مخازن فلزی یا ترکیب پلاستیک و فلزی می باشد که این مخازن با برند TANKPAC ارائه می شود .

عملکرد تمامی مخازن یکسان است به اینگونه که تمامی مخازن ، دارای یک دیافراگرم در وسط مخزن هستند و مخزن را به ۲ قسمت تقسیم می کنند:

– بخش ذخیره آب 

– بخش هوای فشرده

این مخازن به این شکل طراحی شده اند که خود مخزن و بدون استفاده از روش های پیشرفته ، آب را تا آخرین قطره با فشار مناسب خارج نماید .

در بعضی مواقع با گذشت زمان فشار آب خروجی خیلی کاهش یافته و مانند قبل نیست. که ممکن است دو حالت داشته باشد:

۱- دیافراگم پاره شده باشد و مخزن خراب شده باشد

اگر دیافراگم پاره شده باشد و آب وارد بخش ذخیره هوا  شده باشد در صورتی که مخزن پر از آب است و بسیار سنگین است ، قسمت ورود هوای آن را چک کنید و با دست ( نوک ناخن یا یک شیء تیز )  فشار دهید تا کمی هوا خارج شود . اگر بجای هوا ، آب خارج شد این حالت روی داده است . این مخزن دیگر قابل تعمیر نیست و باید مخزن جدیدی خریداری نمایید و جایگزین کنید .

۲-با گذشت زمان ، فشار هوا در بخش هوای فشرده کم شده باشد.

در این حالت ، با گذشت زمان فشار هوای مخزن کاهش یافته و مخزن باید مجددا شارژ شود. از علائم این حالت این است که فشار آب خروجی با کم شدن مقدار آب داخل مخزن بسیار کم می شود . همچنین اگر شیر آب ورودی به دستگاه را ببندید و شیر روی سینک را باز نمایید خواهید دید که تمام آب خارج نخواهد شد و اگر مخزن را تکان دهید می بینید که هنوز مقدار زیادی آب درون آن باقی مانده است و مخزن فشار کافی برای خارج کردن تمام آب را ندارد . در این حالت باید مخزن را با استفاده از یک تلمبه هوا مجددا شارژ کرد .

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا پیشرو در ارائه خدمات آب و فاضلاب، فروش انواع دستگاه های تصفیه آب و قطعات و لوازم جانبی دستگاه تصفیه آب در اندازه های متفاوت، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ذیل با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط و نیز جهت سفارش و خرید آنلاین محصولات به سایت www.shopccra.com مراجعه نمایید.

تلفن: ۶۵۵۲۲۹۲۳ – ۶۵۵۲۲۹۶۳(۰۲۱) همراه: ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ –۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰