ممبران MBR :

بیوراکتور غشایی (MBR) به طور کلی اصطلاحی است که برای تعریف فرآیندهای تصفیه فاضلاب استفاده می شود که در آن یک غشای انتخابی مجاز مانند میکروفیلتراسیون یا اولترافیلتراسیون با یک فرآیند بیولوژیکی یکپارچه می شود.به طور خاص یک بیوراکتور رشد معلق معلق است.

MBRها با فرآیندهای صیقل دادن که در آن غشاء به عنوان سومین مرحله درمان مجزا و بدون بازگشت زیست توده فعال به فرآیند بیولوژیکی استفاده می شود، متفاوت است.

تقریبا کلیه فرآیندهای تجاری MBR موجود امروزه از غشاء به عنوان فیلتر استفاده می کنند و مواد جامد را که توسط فرآیند بیولوژیکی تولید می شوند، رد می کنند و در نتیجه پساب حاصل از محصول شفاف و ضد عفونی می شود. بیوراکتورهای غشایی در اصل نسخه ای از سیستم لجن فعال معمولی (CAS) است. در حالی که فرآیند CAS از یک شفاف کننده ثانویه یا مخزن تصفیه برای جداسازی جامد از مایع استفاده می کند. یک MBR از یک غشاء برای این عملکرد استفاده می کند. این امر تعدادی از مزایای مربوط به کنترل فرآیند و کیفیت آب محصول را ارائه می دهد.

مزایای استفاده از سیستم MBR نسبت به فرآیندهای تصفیه بیولوژیکی معمولی مانند تولید لجن کمتر ، SRT طولانی تر و کیفیت پساب بهتر باعث افزایش علاقه به فناوری MBR برای تصفیه آب و فاضلاب می شود.

کاربرد ممبران MBR در تصفیه فاضلاب :

امروزه سیستم های MBR در بسیاری از کشورهای جهان مانند ایالات متحده آمریکا، انگلیس، آلمان، نروژ، دانمارک، هلند، کویت، UEA و به ویژه کشورهایی از خاورمیانه آسیا مانند ژاپن، کره جنوبی و چین در تصفیه خانه های فاضلاب (صنعتی و شهری) مورد استفاده قرار می گیرند.

ممبران های MBR برای تصفیه فاضلاب شیمیایی، فاضلاب روغنی، دفن زباله خورد، صنایع رنگی، صنایع چرمی، صنایع کاغذی، صنایع لبنی، بیمارستان ها و فاضلاب آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین برای تمیز کردن پساب فاضلاب، توسعه آب های زیر زمینی ، صنعت خودرو، فاضلاب شهری نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

ممبران بیوراکتور غشایی MBR

ممبران بیوراکتور غشایی MBR

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا (کمپانی CCRA ) با ارائه محصولات با برند  های تجاری مختلف  از سال ۱۳۸۰ تا کنون توانسته در عرصه فروش و خدمات پس از فروش محصولات فوق درایران و خاورمیانه افتخارآفرین باشد.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱