رسانه KDF برای تصفیه چیست ؟

فرآیند رسانه KDF ( شار تخریب جنبشی ) گرانول های مس با خلوص بالا هستند که با استفاده از یک واکنش ردوکس (اکسیداسیون/کاهش) باعث کاهش آلودگی های موجود در آب می شوند. آنها به منظور طولانی تر کردن  عمر سیستم و کاهش آلودگی فلزات سنگین ، کلر و سولفید هیدروژن در پیش تصفیه، تصفیه اولیه و تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند.

فرآیند رسانه های KDF باعث کاهش یا حذف کلر، آهن، سولفید هیدروژن، سرب، جیوه، منیزیم و کروم می شوند و ممکن است رشد باکتری ها، جلبک ها و قارچ ها را مهار کنند. رسانه ردوکس ۹۸% کاتیون های محلول در آب (یون های با بار مثبت) سرب، جیوه، مس، نیکل، کروم و سایر فلزات محلول را از بین می برد. در حالی که میزان حذف به تعدادی از عومل بستگی دارد، بیش از ۹۸٪ کلر توسط سیستم KDF در سیستم های تصفیه آب خانگی حذف می شود (۹۰٪ در فیلترهای آب دوش به دلیل سرعت بالای جریان).

کلر ، آهن ، سولفید هیدروژن و فلزات سنگین چگونه از بین می روند؟

  • حذف کلر

محیط KDF 55 می تواند بیش از ۹۹٪ کلر آزاد را با کاهش گاز کلر محلول به یون های کلرید محلول در آب از بین ببرد.

برای حذف کلر در برنامه های کاربردی مورد استفاده ، رسانه KDF در فیلترهای دوش و کارتریج در شیر گنجانیده شده است.

  • دفع آهن

رسانه های فرآیند KDF آهن را از آب ، به تنهایی یا همراه با سایر فن آوری های تصفیه مورد استفاده در محل ورود ، خارج می کنند.

رسانه های فرآیند KDF بعنوان کاتالیزور عمل می کنند تا کاتیونهای آهنی محلول را به هیدروکسید آهن نامحلول آهن تبدیل کنند ، که با شستشوی منظم به راحتی برداشته می شود. محیط KDF 85 بیش از ۹۰٪ آهن را از منابع آب زیرزمینی خارج می کند.

  • حذف سولفید هیدروژن

محیط KDF 85 با تبدیل گاز سولفید هیدروژن به سولفید نامحلول ، یک رسوب بی اثر و بی ضرر ، H2S را از بین می برد.

هنگامی که آب آلوده به سولفید هیدروژن وارد فیلتر KDF می شود ، مس موجود در رسانه KDF یک الکترون را از دست می دهد و گوگرد یک الکترون بدست می آورد و سولفید مس و آب تشکیل می شود. سولفید مس در آب نامحلول است و می توان آن را از رسانه فیلتر KDF مجدداً شستشو داد. شستشوی دوره ای تجمع رسوب را از بستر رسانه حذف می کند.

  • حذف فلزات سنگین

رسانه های KDF 55 ، KDF 8s و KDF-C می توانند ۹۸٪ از کاتیونهای محلول در آب (یونهای دارای بار مثبت) سرب ، جیوه ، مس ، نیکل ، کروم و سایر فلزات محلول را حذف کنند.

هنگامی که آب از طریق رسانه KDF فیلتر شد ، کاتیونهای سرب محلول به اتمهای سرب نامحلول ، که بر روی سطح رسانه آبکاری می شوند ، کاهش می یابد. سایر فلزات سنگین به رسانه پیوند می یابند و ممکن است هنگامی که رسانه های فرسوده از طریق کارخانه ذوب مس عبور می کنند ، بازیابی شوند.

رسانه KDF برای تصفیه چیست ؟

رسانه KDF برای تصفیه چیست ؟

کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی CCRA به عنوان یک نمایندگی قابل اعتماد هم در مورد خریداری دستگاه تصفیه آب و قطعات و لوازم جانبی از جمله فیلترها و هم یادآوری خدمات پس از فروش آماده ی خدمت گذاری برای شما مشتریان گرامی است .

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.