سختی گیرهای رزینی برای حذف و کاهش سختی از آب استفاده می شوند که آن ها را با توجه به میزان دبی آب خروجی مورد نیاز مشتری طراحی و ساخته می شوند. رزین های تبادل یونی با عبور دادن آب خام از خود و با واکنش تبادل یونی خود موجب کاهش و حذف بی کربنات ها از آب خام شده و آب نرم و سبک را تولید خواهند کرد. سختی آب بخاطر وجود یون های کلسیم و منیزم موجود در آب است. آبی که سختی بالایی دارد، باعث زبر شدن لباس ها بعد از شستشو، ایجاد لکه روی ظرف ها و مصرف بالای مواد شوینده درزمان شستن ظروف می شود، تأثیرات نامطلوبی روی پوست و مو در زمان استفاده می گذارد. همچنین سختی آب روی تاسیسات نیز تأثیر منفی می گذارد. به عنوان مثال، می توان به تشکیل رسوب در پکیج ها و هیترها و آبگرمکن ها اشاره نمود که باعث افزایش هزینه گرمایش وهمینطور کاهش طول عمر این تجهیزات در منزل می شود.

سایز سختی گیر، بستگی به سختی آب، حجم آب مورد نیاز برای سختی گیری و زمان ما بین دو احیا دارد.زمانی که آب با سختی بالا با مواد شوینده ترکیب می شود، لکه هایی روی سطوح ایجاد خواهد شد که نمی توانند در آب حل شوند و پاک کردن آنها بسیار مشکل خواهد بود.

سختی گیرهای رزینی چند نوع می باشند که عمداتا سختی گیر های کاتیونی و آنیونی می نامند که نوع آن ها به نوع رزین مصرف شده در درون سختی گیرها بستگی دارد. رزین های تبادل یونی در حذف سختی آب نقش بسیاری را ایفا می کنند. درساخت دستگاه های سختی گیر آب برای تولید آب نرم و بدون سختی، نیاز به مواد اولیه به نام رزین تبادل یونی از نوع کاتیونی و آنیونی مورد نیاز است.سختی آب با عبور کرن آب از بستر رزین تبادل یونی (Ion Exchange Resin) گرفته می شود. دردستگاه های سختی گیر، یون های کلسیم و منیزیم محلول در آب با یون های سدیم در رزین جایگزین می شوند.

 وقتی یون های سدیم رزین تمام شدن، سختی گیر نیاز به احیا (Regeneration) دارد. این فرآیند به این صورت است که ابتداعمل شستشوی معکوس (Backwash) برای تمیز کردن رزین انجام می شود، سپس احیای رزین با وارد کردن محلول کلرید سدیم در بستر رزین جهت جایگزین کردن یونهای کلسیم و منیزیم جذب شده به رزین با یونهای سدیم  و نهایتاً شستشوی بستر رزین (Rinsing) برای تخلیه کلیه نمک های اضافه می باشد.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا عرضه کننده انواع رزین ها با برند های معتبرآماده حدمت رسانی به شما مشتریان عزیز است برای سفارش و مشاوره رایگان می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

برای خرید آنلاین از فروشگاه اینترنتی شرکت اینجا را کلیک نمایید.

شماره : ۶۵۵۲۲۹۶۳-۶۵۵۲۲۹۲۳-۰۲۱       همراه : ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱-۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰