چگونه کلر میکروارگانیسم ها را غیرفعال می کند ؟

چگونه کلر میکروارگانیسم ها را غیرفعال می کند ؟

کلر یکی از رایج ترین مواد ضد عفونی کننده برای ضد عفونی آب است. کلر را می توان برای غیرفعال کردن بیشتر میکروارگانیسم ها استفاده کرد و نسبتاً ارزان و پایدار است.

کلر بیش از دویست سال است که در برنامه های کاربردی مانند غیرفعال کردن عوامل بیماری زا در آب آشامیدنی، آب استخر و فاضلاب، برای ضد عفونی کردن مناطق خانگی و سفید سازی نساجی مورد استفاده قرار گرفته است.

کلر با شکستن پیوندهای شیمیایی در مولکولهای خود، عوامل بیماری زا مانند باکتری ها و ویروس ها را می کشد. مواد ضد عفونی کننده ای که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد شامل ترکیبات کلر است که می تواند با سایر ترکیبات مانند آنزیم های موجود در باکتری ها و سلول های دیگر، اتم را جایگزین کند.

هنگامی که آنزیم ها با کلر در تماس هستند یک یا چند اتم هیدروژن موجود در این مولکول توسط کلر جایگزین می شود. این باعث می شود که کل شکل مولکول را تغییر داده یا از هم جدا شود.

هنگامی که آنزیم ها به درستی کار نکنند ، یک سلول یا باکتری از بین می رود.

در واقع کلر با آسیب رساندن به غشای سلولی ، میکروارگانیسم را غیرفعال می کند. هنگامی که غشای سلولی ضعیف شد ، کلر می تواند وارد سلول شود و تنفس سلول و فعالیت DNA را مختل کند.

با افزودن کلر به آب، اسیدهای تحت کلر زیر تشکیل می شوند :

Cl2 + H2O -> HOCl + H + + Cl-

بسته به مقدار pH ، اسید تحت کلر تا حدی به یونهای هیپوکلریت منقضی می شود :

Cl2 + 2H2O -> HOCl + H3O + Cl-

HOCl + H2O -> H3O + + OCl-

این مربوط به اتم های کلر و اکسیژن است :

OCl- -> Cl- + O

تحت اسید کلرید (HOCl، که از نظر الکتریکی خنثی است) و یونهای هیپوکلریت (OCl- ، از نظر الکتریکی منفی) هنگام اتصال به یکدیگر کلر آزاد تشکیل می دهند. این منجر به ضد عفونی می شود.

هر دو ماده رفتار بسیار متمایزی دارند. اسید تحت کلرید واکنش پذیرتر و ضد عفونی کننده قوی تر از هیپوکلریت است.

اسید تحت کلرید به اسید هیدروکلریک (HCl) و اکسیژن اتمی (O) تقسیم می شود. اتم اکسیژن یک ضد عفونی کننده قوی است.

خاصیت ضد عفونی کننده کلر موجود در آب بر اساس قدرت اکسید کننده اتم های اکسیژن آزاد و واکنش های جایگزینی کلر است.

چگونه کلر میکروارگانیسم ها را غیرفعال می کند ؟

چگونه کلر میکروارگانیسم ها را غیرفعال می کند ؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱