چربی گیر در تصفیه آب و فاضلاب صنعتی :

 برای به دام انداختن چربی ها، روغن ها و هر چیزی که ترکیبی از چربی در آن وجود داشته باشد از دستگاهی به نام چربی گیر استفاده می شود. چربی ها سبب گرفتگی لوله ها می شوند و راه سیال ها را به مرور می بندند. پس بهترین روش برای جداسازی چربی ها در تصفیه آب و فاضلاب استفاده از چربی گیر می باشد و این کار از ورود انواع چربی های خوراکی به فاضلاب جلوگیری کرده و آسیب های محیطی را نیز کاهش می دهد.

ظرفیت چربی گیرها و توانایی آن ها به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله میزان چربی تولید شده، محل نصب چربی گیر، نوع چربی و غیره.

چربی گیرها انواع مختلفی دارند و با مواد مختلفی از جمله: پلی اتیلن، فایبر گلاس و DAF ساخته می شوند که هرکدام ویژگی های خود را دارند و عملکرد آن ها نیز با هم متفاوت است برای مثال چربی گیر از جنس فایبر گلاس بسیار شکننده است و نصب آن باید در مکان هایی باشد که محافظت شود.

از چربی گیرها علاوه بر تصفیه فاضلاب و چاه ها می توان در پساب های کارخانه ها، رستوران ها، قنادی ها، کارخانه لبنیاتی و غیره استفاده کرد.

جداسازی چربی در چربی گیر ها به چه صورت است؟

در دستگاه های چربی گیر علاوه بر به دام انداختن چربی ها، زباله ها و آلاینده های جامد نیز به دام می افتند. در فرآیند جداسازی چربی از آب، آب در زیر قرارگرفته و چربی بر روی سطح آب می ماند به همین دلیل باید هر چند روز یک بار چربی هایی که بر روی سطح آب مانده اند را بوسیله کف گیر یا ملاقه یا هر چیز دیگری که قابلیت جمع آوری داشته باشد را جمع کرد.

مزایای استفاده از چربی گیر:

  • جلوگیری از ورود روغن و ترکیبات دارای چربی به فاضلاب

  • جلوگیری از پر شدن زود هنگام چاه بدلیل عدم ورود ذرات معلق

  • کاهش بار آلودگی فاضلاب و تصفیه آسان تر آب در مراحل بعدی

انواع چربی گیر :

چربی گیر API : در صنایع نفتی استفاده می شود.

چربی گیر CIP : برای حذف آلاینده های چربی و روغنی از پساب های صنایع می باشد.

چربی گیر DAF : در صنایع آب و فاضلاب و صنعت های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع چربی گیر بیشترین استفاده را دارد.

چربی گیر در تصفیه آب و فاضلاب صنعتی

چربی گیر در تصفیه آب و فاضلاب صنعتی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ذیل با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط و نیز جهت سفارش و خرید آنلاین محصولات به سایت www.shopccra.com مراجعه نمایید.

ccra  با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱