فیلتر های تصفیه آب خانگی 5 مرحله ای
فیلتر کربن خطی
تیر ۴, ۱۳۹۷
فیلتر تصفیه آب
کارتریج فیلتر کربن اکتیو گرانول
تیر ۱۷, ۱۳۹۷
نمایش همه
پمپ تصفیه آب RO
پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی

پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی

پمپ دستگاه تصفیه آب

اکثر ممبران های موجود از نوع فشار بالا هستند و تامین فشار لازم برای این فیلتر بر عهده بوستر پمپ دستگاه تصفیه است.  پمپ در دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس(RO) وظیفه بالا بردن فشار آب جهت تغذیه ممبران را دارد که اگر نتواند فشار مناسبی برای ممبران به وجود آورد، تولید آب تصفیه کاهش و ممبران نیز از عملکرد مناسبی برخوردار نمی گردد.

عملکرد پمپ دستگاه تصفیه آب دارای دو قسمت است:

1.بدنه اصلی و سیم پیچی ها  که یک موتور الکتریکی است که جهت فعالیت وابسته به قطعات ذیل میباشد:

1- 1. آداپتور

یک ترانس با ولتاژ 24 و جریان 1.2 آمپر است که وظیفه تامین جریان الکتریسیته و تبدیل برق شهری 220VAC به 24VDC را دارد که توسط آرمیچر درون پمپ به کلگی انتقال داده میشود.

1-2. سوئیچ فشار پایین

سوئیچ قطع کن فشار پایین یا به اصطلاح لوپرشر(Low Pressure) برای زمانی که فشار آب ورودی کم باشد، پمپ را خاموش و از سوختن آن جلوگیری میکند.

1-3. سوئیچ فشار بالا

سوئیچ قطع کن فشار بالا یا به اصطلاح های پرشر(high pressure) که فشار آب در مخزن ذخیره را بررسی و در صورت پر یا خالی بودن مخزن، پمپ را خاموش و روشن میکند.

2.قسمت کلگی موتور که نیروی محرکه آرمیچر را به تولید فشار پمپ تبدیل میکند و به اصطلاح Head Pump یا هد پمپ هم نامیده میشود.

بیشتر مواقع پمپ ها را ازقسمت کلگی خراب میشوند. اگر پمپ کار کند اما گیج فشار، کمتر از 50Psi را نشان بدهد، احتمالا با تعویض کلگی مشکل برطرف خواهد شد. اگر فشار آب ورودی به ممبران کمتر از Psi45 باشد، کیفیت آب خروجی بسیار پایین و بازده و راندمان دستگاه هم کاهش پیدا میکند. فشار ما بین 60Psi تا 80Psi آبی با کیفیت تولید شده و بازده دستگاه بالا میرود.  این پمپ ها کم مصرف بوده و 1 آمپر برق از ترانس دریافت میکنند.

پمپ  دستگاه تصفیه،  شتاب آب در مسیر فیلترهای 2، 3 و 4 را تامین و همچنین قدرت ذخیره آب در مخزن را افزایش میدهد. این موتور با ولتاژ VDC24 کار میکند و اجزای آن ذغال(آرمیچر) و بلبرینگ میباشد. در قسمت کله آن  سوپاپ مکنده و دهنده دورانی وجود دارد که آب را با فشار در ممبران پمپاژ میکند. لازم به ذکر است اگر ممبران گرفته باشد، واشر بین آب و موتور پاره شده و هد  پمپ نشتی خواهد کرد.

گاهی افراد از صدای ناهنجار موتور شکایت میکنند که این صدای ناهنجار به دو دلیل خواهد بود:

1.بلبرینگ گرداننده سیم پیچ.

2.کله موتور به بدنه موتور محکم نیست.

** نکات قابل توجه:

  • چون فشار آب ورودی به دستگاه در تمام سال متغیر بوده و یکسان نیست و امکان بالا و پایین شدن فشار وجود دارد، لذا پمپ را از دستگاه جدا نکنید.

  • توصیه میشود هر سال یکبار پیچ های موتور آچارکشی شود.

  • ازپاشیده شدن آب روی قطعات برقی موتور جلوگیری کنید.

  • از استفاده مواد روغنی و شیمیایی در موتور پرهیز کنید.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی میباشد. همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق راه های ارتباطی ذیل با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط و نیز جهت سفارش و خرید آنلاین محصولات به سایت www.shopccra.com مراجعه نمایید.

 

تلفن: ۶۵۵۲۲۹۲۳ – ۶۵۵۲۲۹۶۳(۰۲۱) همراه: ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ –۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰