واکنش های آنتی اسکالانت حین برخورد با رسوبات

واکنش های آنتی اسکالانت حین برخورد با رسوبات

آنتی اسکالانت (antiscalant) یکی از مواد افزودنی به غشاء دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس است که جهت جلوگیری از پوسته پوسته شدن و تشکیل رسوب بر روی غشاء فیلتر بسیار موثر می باشد. آنتی اسکالانت همانند ماده ای محلول درآمده و به غشاء ممبران تزریق می شود و از این طریق به سیستم راه پیدا می کند.

آنتی اسکالانت ها گروهی از مواد شیمیایی می باشند که به منظور جلوگیری از رسوبات نمک های معدنی مورد استفاده قرار می گیرند.

آنتی اسکالانت ها سطحی فعال دارند و از سه طریق اصلی با واکنش های پراکندگی تداخل پیدا می کنند.

آستانه مهار (Threshold Inhibition) از توانایی های آنتی اسکالانت است که جهت نگه داشتن محلول های اشباع شده از نمک های محلول است.

اصلاح کریستالی (Crystal Modification) از دیگر خاصیت های آنتی اسکالانت است که می تواند اشکال کریستالی رسوبات را تغییر دهد و در نتیجه سبب نرم تر شدن و گسستگی رسوبات می شود.

هنگامی که کریستال های رسوبات شکل می گیرند بارهای منفی مستقر در آنتی اسکالانت به بارهای مثبت روی آنها حمله می کنند و در نهایت تعادل الکترونیکی لازم برای ایجاد رسوبات از بین می رود.

هنگامی که این کریستال ها تحت تاثیر آنتی اسکالانت قرار می گیرند، شکل اولیه خود را از دست می دهند و فشردگی بسیار کمتری پیدا می کنند.

پراکندگی (Dispersion) از توانایی آنتی اسکالانت در جذب روی بلورها و انتقال بار آنیونی بالا می باشد که تمایل به جدا کردن رسوبات دارد. بار آنیونی بالا آنتی اسکالانت ذرات را از بارهای ثابت آنیونی موجود در سطح ممبران جدا می کند و در نهایت منجر به پراکندگی رسوبات می شود.

واکنش های آنتی اسکالانت حین برخورد با رسوبات

واکنش های آنتی اسکالانت حین برخورد با رسوبات

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. 

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱