هدایت یک ماده به عنوان توانایی یا قدرت برای هدایت یا انتقال حرارت، برق و صدا تعریف می شود. واحدهای آن عبارتند از زیمنس در متر (s/m) با نماد SI و میلیمول بر سانتیمتر (mmho/cm) در واحدهای عادی ایالات متحده است که با نماد K یا S نشان می دهند. جریان الکتریکی ناشی از حرکت ذرات با بار الکتریکی در پاسخ به نیروهایی است که بر روی یک میدان الکتریکی اعمال می کند . در بیشتر مواد جامد، جریان از جریان های الکترون ها تشکیل می شود که به عنوان هدایت الکترون نامیده می شود. در تمام هادی ها، نیمه هادی ها و بسیاری از مواد عایق شده تنها هدایت الکتریکی وجود دارد و هدایت الکتریکی به شدت وابسته به تعداد الکترون های در دسترس برای شرکت در فرآیند هدایت می باشد.

هدایت الکتریکی به عنوان نسبت تراکم جاری (J) و شدت میدان الکتریکی (e) تعریف می شود.آب خالص هادی خوبی برای الکتریسیته نیست . آب مقطر معمولی در تعادل با دی اکسید کربن هوا دارای رسانایی حدود ۱۰ x 10-6 W-1*m-1 (20 dS/m می باشد. از آنجائیکه جریان الکتریکی توسط یون ها در محلول حمل می شود ، هدایت الکتریکی به افزایش غلظت یون ها کمک می کند. بنابراین رسانایی به عنوان گونه های یونیک حل شده آب افزایش می یابد.

TDS یا Total solids Dissolved یک اندازه یون کل در محلول است. EC در واقع اندازه گیری فعالیت یونی یک راه حل در شرایط ظرفیت انتقال آن است. در محلول رقیق، TDS و EC نسبتا قابل مقایسه هستند.

هدایت الکتریکی آب ( Electrical Conductivity; EC )

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا، ارائه دهنده انواع دستگاه های تصفیه آب با برندهای معتبر و پیشرو در عرضه فروش و خدمات پس از فروش دستگاه های تصفیه آب می باشد. جهت سفارش، خرید و تعویض هر نوع محصول مرتبط با صنعت آب وفاضلاب با کمپانی معتبر ccra ،تماس حاصل فرمایید.

جهت سفارش و خرید به صورت آنلاین از وبسایت رسمی کمپانی CCRA اینجا را کلیک نمایید.