نمک یک ماده شایع است که می تواند به آب های زیر زمینی و منابع آب آشامیدنی از مکان های مختلف منجر شود که باعث آلودگی آب می شود. هنگامی که نمک در آب حل شود، آن را به یون های سدیم و کلرید مثبت و منفی فرو می ریزد. این یون ها بسیار رایج هستند که در هر منبع آب در برخی سطوح یافت می شوند.

در زندگی روزمره انسان ها با آب شور خیلی در ارتباط نیستند و از آب شیرین برای نیازهای خود استفاده می کنند. اما اکثر آب های زمین شور هستند و برای مصرف انسان نمک زدایی شده اند. اقیانوس ها حدود ۹۷ درصد از کل آب در داخل و بالای زمین را شامل می شوند.

آب شور چیست ؟

آب شور شامل مقادیر قابل توجهی ( به عنوان مثال ، غلظت) نمک های محلول می باشد که شایع ترین آن نمک است که با نام کلرید سدیم ( NaCI) شناخته شده است. در این مورد مقدار غلظت (وزن) نمک در آب با واحد بخش در میلیون (ppm) بیان می شود. اگر آب دارای غلظت ۱۰۰۰۰ ppm نمک های محلول باشد، یک درصد از وزن آب از نمک های حل شده است. ( ۱۰۰۰۰ تقسیم بر ۱۰۰۰۰۰۰)

پارامترهای آب شور :

آب تازه : کمتر از ۱۰۰۰ ppm

کمی آب شور: از ۱۰۰۰ ppm تا ۳۰۰۰ ppm

آب شور متوسط : از ۳۰۰۰ ppm تا ۱۰۰۰۰ ppm

آب بسیار شور : از ۱۰۰۰۰ ppm تا ۳۵۰۰۰ ppm

و در آخر آب اقیانوس حاوی حدود ۳۵۰۰۰ ppm نمک است.

آب در حالت خام با وجود نمک شور نمی تواند برای بسیاری از اهداف مورد نیاز ما مانند نوشیدن، آبیاری و بسیاری از کاربردهای صنعتی استفاده شود. در نتیجه باید قبل از مصرف نمک های موجود در آب را جداسازی و تصفیه کرد.

برای اطلاع از روش های جداسازی نمک از آب آشامیدنی اینجا کلیک کنید.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ذیل با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط و نیز جهت سفارش و خرید آنلاین محصولات به سایت www.shopccra.com مراجعه نمایید.

تلفن: ۶۵۵۲۲۹۲۳ – ۶۵۵۲۲۹۶۳(۰۲۱) همراه: ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ –۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰