شرکت کاسپین ارتباط عرشیا نمایندگی فروش کربن اکتیو جاکوبی

کربن اکتیو جاکوبی

نمایندگی فروش کربن اکتیو جاکوبی 

تاریخچه Jacobi Activated Carbon :

Jacobi یکی از معروف ترین کمپانی های اروپا است . کربن جاکوبی به عنوان شرکت توزیع برای محصولات شیمیایی فنی ، در سال ۱۹۱۶ توسط برمن آلمان تاسیس شد . در سال ۱۹۶۵ ، این شرکت شروع به توزیع زغال فعال بایر در آلمان کرد . در سال ۱۹۸۴، این شرکت با رهبری نوه آندرس جاکوبی فردیناند آدولف ویلیام جاکوبی به کار خود ادامه داد . در سال ۱۹۸۷، خدمات این شرکت در خارج از سوئد در یک شرکت تولید چینی گسترش پیدا کرد . در سال ۲۰۰۰ ، مالکیت شرکت توسط خانواده شینی ، شرکت تازه برگزار شده ی AddSorb گرفته شد .

در سال ۲۰۰۵ ، کربن جاکوبی کارخانه زغال سنگ و پوسته نارگیل در سریلانکا تاسیس کرد با ظرفیت ۵۰۰۰ تن در سال و بعد از آن به ۹۰۰۰ تن در سال افزایش داد . در سال ۲۰۰۹ ، در یک کارخانه مربوط به هند با ظرفیت ۱۶۰۰۰ تن در سال ودر سال ۲۰۱۵ ، در یک کارخانه در کاگایان فیلیپین از ۲۰۰۰۰ تن در سال گسترش پیدا کرد .

در سال ۲۰۱۴ ، مالکیت این شرکت توسط شرکت مادر اوزاکا گاز مواد شیمیایی ،

آموزشی و یبولیتین ژاپنی گرفته شد .

 1. مقدار کربن جاکوبی

  • خواص : خواص زغال فعال و چگونگی بهتر عملکرد و حد زیاد ساختار آن به عنوان یک رسانه جذب ، با ترکیب آن اداره می شود .اجزای اصلی کربن فعال ، ۸۵ تا ۹۵ درصد آن کربن ، هیدروژن ، نیتروژن ، گوگرد و اکسیژن است .

  • ساختار : ساختار زغال فعال نسبت به ترکیب آن متفاوت است . زغال فعال دارای یک ساختار کریستالی مثل ساختار گرافیت ذخیره می شود .ترکیب زغال فعال بیشتر به حد اکسیژن و هیدروژن بستگی دارد .

  • درصد تخلخل : ساختار کربن فعال منجر به حجم منافذ بزرگ بین ۷/۰ تا ۸/۱ میشود . تخلخل دارای یک عملکرد قابل توجهی برای ظرفیت جذب کربن فعال است . تفاوت آن از ۱ نانومتر تا ۲۰۰ نانومتر است .

  • ساختار شیمیایی : نیروی شیمیایی که کنترل ظرفیت جذب کربن فعال را برعهده دارد .ساختار شیمیایی عمدتا به ساختار منظم اتم های کربن وابسته است .

 2. طبقه بندی کربن جاکوبی

  • پودر کربن فعال PAC : پودر فعال کربن PAC به صورت پودری به فروش می رسد و اندازه دانه های آن بین ۲ تا ۵ میلی متر و جنس آن از خاک اره است که در آب فاضلاب و آب آشامیدنی استفاده می شود .PAC  برای حذف مواد آلی دارای بو و طعم ، در تصفیه آب مورد استفاده است . برای از بین بردن علف کش ها و آفت کش ها در غلظت های پایین موثر است و می توان به طور مستقیم به آب اضافه شود .

  • گرانول کربن فعال GAC : دانه های گرانول کربن فعال از دانه های پودر کربن فعال بزرگتر است ، یک دانه متوسط آن ۵ تا ۵/۳ سانتی متر است . GAC به طور گسترده در تصفیه آب آشامیدنی ، فاضلاب و پساب به عنوان فیلتر استفاده می شود . GAC برای فیلتر مواد آلی سمی و مواد آلی که دارای بو و طعم آب است ، مورد استفاده قرار می گیرد. GAC در مرحله فیلتر شن و ماسه سریع استفاده می شود که شن ماسه می تواند با GAC جایگزین شود . GAC را می توان یک گام از فیلتر در نظر گرفت .

 1. تولید کربن جاکوبی

انواع محصولاتی که به عنوان یک منبع کربن در تولید کربن فعال می توان استفاده کرد : زغال سنگ قهوه ای ، زغال چوب ، باقی مانده از تولیدات نفت ، زغال سنگ نارس ، پوسته نارگیل . فعال سازی کربن می تواند در دو حالت زیر رخ دهد :

 • حرارتی : در دمای ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ درجه با دی اکسید کربن و بخار آب واکنش می دهد . این فرایند باعث افزایش تخلخل می شود .

 • در دمای ۴۵۰ تا ۶۰۰ درجه واکنش می دهد . قبل از کربونیزه باید عمل حرارتی کامل شود تا مواد شیمیایی به آن افزوده می شود . مواد شیمیایی مورد استفاده : کلرید روی ، اسید فسفریک ، هیدروکسید ، پتاسیم ، کربنات پتاسیم .

موارد مصرف کربن :

کربن برای حذف یا مواد مجزا از یک مایع یا گاز مورد استفاده قرار می گیرد . در تصفیه آب ، پزشکی ، پردازش گاز ، ماسک ضد گاز ، تقطیر انواع نوشیدنی ها و… .

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا پیشرو در ارائه هرگونه خدمات در حوزه صنعت آب و فاضلاب تامین کننده انواع محصولات زغال کربن اکتیو با برند جاکوبی بصورت نمایندگی فروش مستقیم  ساخت کشور سوئد و چین، آمادگی خویش را اعلان می دارد. جهت هرگونه مشاوره تخصصی و خرید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تلفن : ۶۵۵۲۲۹۶۳ – ۶۵۵۲۲۹۲۳ – ۰۲۱                           همراه : ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰ – ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱