نحوه کار مانومتر دستگاه تصفیه آب

مهم ترین عاملی که سبب اندازه گیری فشار در این دستگاه می باشد وجود لوله برودون است. لوله برودون یکی از مهم ترین اجزا تشکیل دهنده مانومتر می باشد. برودون شکلی تقریبا شبیه به بیضی دارد و یک طرف آن بسته بوده و طرف دیگر آن به نقطه فشار وصل می گردد. فشار سنج های برودون توانایی اندازه گیری فشار از ۳۰ تا ۵۰۰۰۰ پوند بر اینچ مربع را دارند.

نحوه عملکرد در این نوع از مانومترها به این صورت است که فشار وارد شده به مانومتر نوک آزاد لوله برودون را حرکت داده و سپس این حرکت به وسیله سیستم اهرم به چرخ دنده عقربه منتقل می شود و سپس عقربه بر روی صفحه مانومتر به حرکت در می آید و فشار را نشان می دهد.

نوع دیگر از مانومترها، مانومتر U  شکل می باشد. مانومترهای U شکل شبیه به لوله ای هستند که یک سر آن ها باز و طرف دیگر به ظرف دارای فشار وصل می گردد. در لوله مانومتر می توان جیوه و یا انواع دیگری از مایع  قابل استفاده را ریخت. نحوه کار در این مانومترها به این صورت بوده که قبل از وارد شدن فشار میزان جیوه در دو طرف لوله یکسان است اما وقتی که مانومتر فشار را اندازه گیری می کند ارتفاع جیوه در لوله تغییر می کند و با توجه به آن می توان فشار موجود را اندازه گیری کرد.

از مانومترها می توان به صورت غیر مستقیم جهت اندازه گیری دبی سیال، سرعت، فشار و سطح مایع و ارتفاع آن استفاده کرد. واحد استاندارد فشار نیز پاسکال می باشد. برای مثال ۱ پاسکال به معنای یک نیوتون نیرو است که بر یک متر مربع سطح وارد می شود.

نحوه کار مانومتر دستگاه تصفیه آب

نحوه کار مانومتر دستگاه تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱