آب آشامیدنی از منابع طبیعی و مناطق ساحلی به علت نفوذ آب شور از افزایش سطح دریا، سیکل و جریان طوفان و خروج آب های زیرزمینی از آب های سطحی با درجات مختلف شوری آلوده شده است. نمک یک ماده شایع است که می تواند به آب های زیر زمینی و منابع آب آشامیدنی از مکان های مختلف منجر شود که باعث آلودگی آب می شود. برای توضیحات بیشتر کلیک کنید.

منابع نمک :

در حال عقب نشینی دریاها : بسیاری از مناطق که توسط دریاهای داخلی پوشانده شده اند، بعد از عقب نشینی دریاها نمک در داخل خاک باقی می ماند.

باران : در آب باران نمک وجود دارد بخصوص در مناطق نزدیک دریا و سواحل . زیرا باران در اثر بخار آب دریا بوجود می آید.

سنگ ها : نمک در سنگ ها وجود دارد. بسیاری از انواع سنگ ها، از جمله رسوبات دریایی، گرانیت و ریولیت حاوی مقادیر زیاد سدیم و پتاسیم هستند که ممکن است پس از فرسایش به آب منتقل شوند.

یکی دیگر از منبع سدیم، نرم کننده های آب است. در طول فرآیند تصفیه آب، آب با رزین نمک تعادل دارد. آلاینده ها مانند کلسیم و منیزیم با سدیم جایگزین می شوند. در نتیجه سدیم به آب آشامیدنی و همچنین آب نمکی تخلیه شده اضافه می شود. مقدار افزودنی سدیم بر اساس سطح سختی آب است. در سختی بیشتر، سدیم بیشتر برای درمان آب مورد نیاز است.

راه هایی برای حذف سدیم و کلرید از آب خانگی وجود دارد که در زیر آمده است:

اسمز معکوس : در یک سیستم تصفیه اسمز معکوس، آب از طریق یک غشا جریان دارد، برخی از مولکول ها در داخل آب، از جمله سدیم و کلرید، فیلتر می شوند. این مولکول ها با مقداری از آب به سیستم فاضلاب خانه ریخته می شود. آب تصفیه شده در مخزن ذخیره سازی کوچک، تا زمانی که مورد نیاز است ذخیره می شود. از این دستگاه می توان در زیر سینک آشپزخانه استفاده کرد.

تقطیر : یک سیستم تقطیر تصفیه آب از تغییر درجه حرارت به تبخیر و تصفیه آب تمیز استفاده می کند. مواد معدنی، مانند سدیم و کلرید معمولا به آب متراکم منتقل نمی شود اما برخی از آلاینده های آلی منتقل خواهد شد.

دیونایزر : همانند یک نرم کننده آب، در یک سیستم تخلیه آب از طریق یک رزین فیلتر می شود اما از اسید و پایه به جای نمک برای بازسازی سیستم استفاده می شود. در حالی که این کار موثر است اما برخی از مواد شیمیایی خطرناک هنگام اجرای سیستم باقی خواهد ماند.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ذیل با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط و نیز جهت سفارش و خرید آنلاین محصولات به سایت www.shopccra.com مراجعه نمایید.

تلفن: ۶۵۵۲۲۹۲۳ – ۶۵۵۲۲۹۶۳(۰۲۱) همراه: ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ –۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰