مقایسه رزین های آنیونی ضعیف و قوی

عمده ترین کاربرد رزین ها در سختی گیری آب و تصفیه آن است. البته علاوه بر صنعت تصفیه آب و فاضلاب از رزین در صنایع دیگری چون صنایع دارویی، شیمیایی و صنایع غذایی استفاده می شود.

رزین های تبادل یونی چهار نوع اصلی دارند که هر کدام از آنها گروه های عملکردی متفاوت و ویژگی های مختلفی دارند. رزین های آنیونی ضعیف و قوی و رزین های کاتیونی ضعیف و قوی انواع مختلفی از رزین ها هستند که هر کدام با توجه به نوع مصرف مورد استفاده قرار می گیرند.

همان گونه که گفته شده رزین های آنیونی یا ضعیف هستند و یا قوی، رزین های آنیونی قوی ویژگی های خاص خود را دارند و رزین های آنیونی ضعیف نیز ویژگی هایی دارند.

به عنوان نمونه رزین های قوی آنیونی بار خود را در محدوده گسترده ای از PH حفظ می کنند و این در حالی است که رزین های آنیونی ضعیف در سطوح بالاتر PH حالت خنثی پیدا می کنند. به دلیل اینکه رزین های آنیونی ضعیف تحت فرآیند deprotonation قرار می گیرند نمی توانند خود را در PH بالا یا محیط های قلیایی حفظ کنند. اما با این حال رزین های آنیونی ضعیف، ثبات مکانیکی و شیمیایی بالایی دارند.

به همین دلیل خصوصیات منحصر به فرد رزین های آنیونی ضعیف سبب شده تا این رزین ها گزینه ای بسیار مناسب برای حذف نمک های آلی باشند.

بازسازی رزین های آنیونی شامل احیای رزین با یک محلول بازی قوی است. برای نمونه هیدروکسید سدیم در طی احیاء رزین ها یون های منفی به دام افتاده را از رزین خارج کرده و مجددا ظرفیت تبادل یونی رزین های آنیونی بالاتر می رود.

مقایسه رزین های آنیونی ضعیف و قوی

مقایسه رزین های آنیونی ضعیف و قوی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. 

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱