غشاهای سرامیکی به طور فزاینده ای در طیف گسترده ای از صنایع مانند بیوتکنولوژی و داروسازی، لبنیات، مواد غذایی و نوشیدنی و همچنین مواد شیمیایی و پتروشیمی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این ، غشاهای سرامیکی برای تمیز کردن شیمیایی در محل در دماهای بالا ایده آل هستند ، در حالی که از سولفور ، کلر ، پراکسید هیدروژن ، ازن و اسیدهای معدنی قوی و یا با استفاده از عقیم سازی بخار استفاده می شود. این غشاهای سرامیکی از ساختار، مواد و شکل ظاهری متفاوتی نسبت به بقیه غشاها تشکیل شده اند که در این مطلب به توضیح مشخصات فنی غشاهای سرامیکی پرداخته ایم.

  • ساختار

غشاهای سرامیکی معمولاً دارای ساختار نامتقارن هستند که حداقل از دو ، عمدتا سه ، سطح متخلخل مختلف تشکیل شده است. در واقع ، قبل از استفاده از لایه فوقانی فعال و ریزپردازنده ، برای کاهش زبری سطح ، غالباً یک لایه میانی بینابین اعمال می شود.

غشاهای سرامیکی غالبا از یک عنصر نامتقارن و چند کاناله تشکیل می شود. این عناصر در محفظه ها با هم کروه بندی می شوند و تشکیل ماژول های غشایی می دهند. این ماژول های غشایی می توانند در درجه حرارت بالا در برابر اسیدیته شدید یا قلیایی و فشارهای کاری زیاد مقاومت کنند و باعث می شود آنها برای بسیاری از کاربردها مناسب باشند که در آن از غشاهای پلیمری و سایر مواد معدنی استفاده نشده باشد. چندین اندازه منافذ غشاء و فرآیندهای غشایی برای پاسخگویی به نیازهای خاص تصفیه فیلتراسیون ، پوشش های میکروفیلتراسیون ، اولترافیلتراسیون و نانوفیلتراسیون (از ۵ میلی متر به ۱۰۰۰ دالتون) در دسترس هستند.

  • مواد

غشاهای سرامیکی امروزه از نظر مواد (از آلفا آلومینا alumina تا زیرکون zircon) ، از A تا Z را اجرا می کنند. متداول ترین غشاها از اکسیدهای Al ، Si ، Ti یا Zr ساخته شده اند که Ti و Si نسبت به اکسیدهای Al یا Si با ثبات تر هستند. در بعضی موارد کمتر از Sn یا Hf به عنوان عناصر پایه استفاده می شود. هر اکسید در محلول دارای بار سطحی متفاوت است. غشاهای دیگر را می توان از اکسیدهای مخلوط از دو عنصر قبلی تشکیل داد ، یا توسط برخی ترکیبات اضافی موجود در غلظت جزئی تشکیل شده است.

  • شکل عناصر

غشاهای سرامیکی از چندین سازنده در اشکال مختلف ، عمدتاً گرد و شش ضلعی و با قطر کانال های مختلف در دسترس هستند. ساخت و ساز چند کاناله تراکم بسته بندی غشایی بالاتر از یک عنصر لوله با طول مشابه را فراهم می کند. عناصر غشایی سرامیک دارای واشرهای آب بندی هستند که در هر انتهای آن وصل شده و سپس در داخل محفظه ها جمع می شوند . یک نصب صنعتی معمولی دارای چندین مورد از این ماژول ها به صورت سری و یا پیکربندی موازی است.

مشخصات فنی غشاهای سرامیکی

مشخصات فنی غشاهای سرامیکی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا (کمپانی ccra)با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب  و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم، آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.