مراحل احیاء رزین میکس بد


رزین میکس بد به رزینی می گویند که از دو نوع رزین آنیونی و کاتیونی تشکیل شده است. هر دو نوع این رزین ها می توانند به تنهایی مورد استفاده قرار بگیرند اما ترکیب هر دو آنها با یکدیگر، رزین میکس بد را تشکیل می دهد که از آن برای تولید آب فوق خالص یا مقطر استفاده می کنند.


با تصفیه و مصرف آب ظرفیت تبادل یون رزین ها تکمیل می شود و حتما باید احیاء شود تا بتوان مجدد از رزین استفاده کرد.

برای احیاء رزین میکس بد عملیاتی باید انجام شود که با احیاء سایر رزین های آنیونی و کاتیونی به صورت جدا متفاوت است. همان گونه که گفته شد رزین میکس بد ترکیبی از رزین آنیونی و کاتیونی است که هر کدام روش احیاء متفاوتی دارند.

بنابراین اولین گام برای احیاء رزین میکس بد جداسازی رزین های آنیونی از کاتیونی است که در داخل خود مخزن سختی گیر انجام می شود.


احیاء رزین میکس بد عملیاتی کاملا تخصصی است که توصیه می شود آن را به متخصص تصفیه آب و کارشناس متبحر در این زمینه بسپارید :


ابتدا باید رزین آنیونی و کاتیونی از طریق فرآیند شستشو معکوس و ته نشینی از هم جدا شوند.
احیاء رزین کاتیونی و آنیونی به صورت همزمان انجام می شود و از طریق افزودن اسیدهای مناسب احیاء کننده به مخزن تکمیل می شود.


سپس رزین ها باید شستشو داده شوند.
ماده احیاء کننده رزین در این مرحله تخلیه می شود.


در صورتی که نیاز به افزودن رزین باشد، در این مرحله رزین جدید را به مخزن اضافه می کنید.دو رزین آنیونی و کاتیونی را با استفاده از جریان هوای فشرده به یکدیگر مخلوط نمایید.


در نهایت داخل مخزن را با آب شستشو دهید و دستگاه را در حالتی قرار دهید که شروع به کار نماید.

مراحل احیاء رزین میکس بد

مراحل احیاء رزین میکس بد

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱