مخازن هوایی و انواع آن

مخازن هوایی وسیله ای هستند که آب داخل چاه ها را ذخیره می کنند. برای طراحی مخازن هوایی یکی از مهم ترین لازمه ها، حجم آن است و برای تعیین حجم مخازن هوایی پارامتر هایی وجود دارد. از جمله :

  • حجم مورد نیاز آب مصرفی در منطقه یا شهر مورد نظر

  • حجم مورد نیاز برای جبران های نوسانی ساعتی

  • حجم مورد نیاز برای زمانی که مخزن بر اثر صدماتی آسیب دیده و از کار افتاده

پایه های مخازن هوایی که مخزن را بر روی خود جای می دهند معمولا از جنس فولاد است و هر مخزن هوایی ممکن است ۳ ، ۴، یا ۶ پایه داشته باشد.

انواع مخازن هوایی :

مخازن هوایی از نظر جنس به چهار دسته تقسیم می شوند :

مخازن هوایی فلزی : مخازنی که از جنس فلز هستند به دو نوع رو باز و رو بسته تقسیم می شوند . مخازن فلزی برای ذخیره سازی آب آشامیدنی  بهتر است به صورت رو باز باشد زیرا امکان رشد باکتری ها و آلودگی ها کمتر می شود. اما اگر مخازن فلزی برای ذخیره آب مورد استفاده در کشاورزی باشد باز و یا بسته بودن درب آن فرق چندانی ندارد.

مخازن هوایی کامپوزیتی : مخازن ذخیره آب از جنس کامپوزیت در سال های اخیر و در برخی کشور های پیشرفته مثل آمریکا بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این مخازن نسبت به سایر مخازن، وزن سبک و جابه جایی آسان آن می باشد همچنین اگر مخزنی وزن بیشتر داشته باشد پس به طبع باید دارای پایه های قدرتمند تر جهت استحکام بیشتر در برابر حوادث مختلف باشد. از جهت دیگر، مخازن هوایی کامپوزیتی در برابر لجن گرفتگی و زنگ زدگی بسیار مقاوم است.

مخازن هوایی بتنی : این مخازن از جنس بتن هستند و دارای مقاومت شیمیایی بالا می باشند .یکی از مزیت های مخازن بتنی در این است که نحوه شکل دادن آن نسبت به سایر مخازن آسان تر می باشد.

مخازن هوایی چوبی : این مخازن در گذشته بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه کاربرد فراوانی ندارند. ولی در بعضی از کشورها مانند نیویورک نیز هنوز از آن استفاده می کنند.

مخازن هوایی ذخیره آب و انواع آن

مخازن هوایی ذخیره آب و انواع آن

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱