شرکت کاسپین ارتباط عرشیا وارد کننده رزین پرولایت درجه یکرزین پرولایت

رزین تبادل یونی از دانه های کوچک پلی استایرن به اندازه دانه های شن ساخته شده است. این رزین تبادل یونی نامیده می شود زیرا دو نوع مختلف دانه ها با هم مخلوط شده اند. سطح دانه های رزین کاتیونی شامل یونهای هیدروژن که دارای بار مثبت هستند است و سطح دانه های رزین آنیونی شامل یون هیدروکسید است که دارای بار منفی می باشد.

رزین با تبادل یونهای هیدروژن و هیدروکسید با آلاینده های موجود در آب عمل می کند. یون های آلاینده به دانه های رزین می چسبند و یونهای هیدروژن و هیدروکسید در آب آزاد می شوند. این دو یون با هم ترکیب می شوند و آب تولید می کنند. هنگامی که فیلتر رزینی به تمام ظرفیت خود رسید می تواند احیا شود و دوباره و دوباره استفاده شود.

در فرآیند احیا، یونها هنوز هم رد و بدل می شوند اما این روند معکوس می شود. دانه های رزین کاتیونی با یون هیدروژن اشباع شده احیا می شوند و مجبور به آزاد کردن یونهای مثبت آلاینده های آب مثل یونهای کلسیم، منیزیم ، سرب، سدیم وغیره می شوند. دانه های رزین آنیونی با یونهای هیدروکسید اشباع شده احیا می شوند و آلاینده های دارای بار منفی آب را مثل سولفات ها، فلورید، کلرید، بیکربناتها را آزاد می کنند. فاضلابی که از این عمل احیا ایجاد می شود شامل نمک و آلاینده هایی است که از آب گرفته شده است.

بیشترین نوع رزینی که در ایران استفاده می شود رزین های انگلیسی پرولایت و آمبرلایت هستند. شرکت کاسپین ارتباط عرشیا وارد کننده انواع رزین کاتیونی و آنیونی و میکس بد با قیمت کف بازار در ایران می باشد. این شرکت آماده همکاری با صنایع مختلف در جهت تامین رزین می باشد. برای سفارش رزین مورد تقاضای خود با ما با شماره های ۶۵۵۲۲۹۶۳ و ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ و یا ایمیل info@ccra.ir در تماس باشید.