فیلترهای کربنی موجود در دستگاه های تصفیه آب

فیلترهای کربنی موجود در دستگاه های تصفیه آب

حذف کردن آلاینده ها از آب آشامیدنی توسط فیلترهای کربنی، سابقه دیرینه دارد. بشر از دیر باز به این موضوع پی برد که فیلترهای کربنی کمک شایانی در تصفیه کردن آب، می توانند داشته باشند. فیلترهای کربنی در حذف کردن ناخالصی ها، توانایی بسیار بالایی را ازخود نشان می دهند. این فیلتر کربن ها به علت سوراخها و منافذ بسیار زیادی که در خود جای داده اند، باعث جذب ناخالصی های زیادی می شوند.

کربن بلاک و کربن فعال، دوفیلتر کربنی موجود در دستگاههای تصفیه آب است. کربن فعال به علت بار مثبتی که دارد، توانایی جذب بسیار زیادی را در جذب کردن موادشیمیایی که دارای بار منفی هستند، را دارند. کربن بلاک به علت اینکه از قدرت جذب بیشتری نسبت به کربن فعال دارد، طبیعتا از قیمت بالایی نسبت به کربن فعال (گرانول)برخوردار است. دقتی که در این دو فیلتر قدرتمند کربنی وجود دارد، از ۵۰ میکرون تا ۰٫۵ میکرون است، یعنی ۵۰ میکرون که از کمترین مقدار جذب برخوردار است تا ۰٫۵ میکرون که بیشترین مقدار جذب را دارد، سایز منافذی است که در فیلترهای کربنی برای به دام انداختن ناخالصی ها دارد. فیلترکربن ها معمولا از موادی مانند ذغال سنگ، چوب، قیر و پوست نارگیل ساخته می شوند، که فیلترهای کربنی موجود در دستگاه های تصفیه آب، از پوست نارگیل تولید شده اند. تفاوت میان کربن فعال و کربن بلاک در چیست؟

کربن گرانول بصورت کربن پودر شده در سایزهای مختلف می باشد، اما کربن بلاک بصورت استوانه میان تهی است. و کربن بلاک به دلیل انسجامی که در خود دارد و منافذ بسیار زیادی که دارد از قدرت جذب بیشتری برخوردار است.

 

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا، متخصص در ارائه انواع فیلترها و سایر قطعات دستگاههای تصفیه آب خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی می باشد. کمپانی ccra ، با بهره گیری از کادری مجرب و کارآزموده، آمادگی خود را جهت هرگونه مشاوره و یاری، به مشتریان محترم اعلام می دارد.

تلفن : ۶۵۵۲۲۹۶۳  و  ۶۵۵۲۲۹۲۳-۰۲۱    همراه : ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱