فناوری عملیاتی اولترافیلتراسیون :

نزدیک به چهار دهه، ممبران های عملیاتی در خط مقدم فناوری فرآیند جداسازی غشاها قرار گرفته اند و جزء پیشرفته ترین فناوری های موجود در بازار است.

استفاده از فناوری اولترافیلتراسیون (UF) برای مصارف آب آشامیدنی شهری یک مفهوم نسبتا جدید است، اگر چه در ابتدا این مورد قبلا در بسیاری از کاربردهای صنعتی مانند صنایع غذایی یا دارویی مورد استفاده قرار می گیرد. ثابت شده است که اولترافیلتراسیون در مقایسه با روش های معمولی یک درمان رقابتی است.

در بعضی موارد، ترکیب اولترافیلتراسیون با فرآیند معمولی نیز به ویژه برای آب تغذیه و برای از بین بردن آلاینده های خاص امکان پذیر است.

اخیرا اولترافیلتراسیون به عنوان پیش درمان رقابتی برای سیستم اسمز معکوس شناخته شده است. سیستمی که با استفاده از اولترافیلتراسیون در پیش درمان قبل از سیستم اسمز معکوس طراحی شده است به عنوان یک سیستم غشایی یکپارچه (IMS) شناخته می شود.

اولترافیلتراسیون یک فرآیند جداسازی با استفاده از غشاهای با اندازه منافذ در محدوده ۰٫۱ تا ۰٫۰۰۱ میکرون است. به طور معمول، اولترافیلتراسیون مواد با وزن مولکولی بالا، مواد کلوئیدی و مولکول های پلیمری آلی و معدنی را از بین می برد. ارگانیسم های کم وزن و یون ها مانند سدیم، کلسیم، کلرید منیزیم و سولفات برداشته نمی شوند و فقط گونه های با وزن مولکولی بالا از بین می روند، دیفرانسیل فشار اسمزی در سطح غشای ناچیز است. بنابراین فشارهای کم اعمال شده برای دستیابی به شار زیاد در غشای اولترافیلتراسیون کافی است.

شار غشایی به عنوان مقدار نفوذ تولید شده در واحد سطح غشاء در هر واحد زمان تعریف می شود.

به طور کلی شار به عنوان گالن در هر فوت در روز (GFD) یا به عنوان متر مکعب در هر متر مربع در روز بیان می شود. غشاهای اولترافیلتراسیون می توانند شار بسیار بالایی داشته باشند اما در بیشتر کاربردهای عملی شار بین ۵۰ تا ۲۰۰ GFD با فشار عملیاتی در حدود ۵۰ psig متفاوت است ، غشاء اسمز معکوس فقط بین ۱۰ تا ۳۰ GFD در ۲۰۰ تا ۴۰۰ psig تولید می کند.

فناوری عملیاتی اولترافیلتراسیون

فناوری عملیاتی اولترافیلتراسیون

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا با ارائه انواع دستگاه تصفیه آب  و ارائه خدمات تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب در خدمت شما می باشد.

برای تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب و تعمیر آن با همکاران ما در تماس باشید و همچنین می توانید به فروشگاه آنلاین کمپانی کاسپین ارتباط عرشیا مراجعه فرمایید.