فعال سازی کربن تحت تاثیر چه فرآیندهایی انجام می شود ؟

فعال سازی کربن تحت تاثیر چه فرآیندهایی انجام می شود ؟

زغالی که از مرحله کربونیزاسیون حاصل می شود تنها دارای ساختاری ابتدایی از منافذ است و ساختار آن برای استفاده در صنایع مختلف به عنوان ماده جاذب مناسب نمی باشد.

این کربن در صورتی می تواند به عنوان جاذب آلاینده ها در صنعت تصفیه آب و هوا مورد استفاده قرار بگیرد که ساختار حفره های داخلی کربن بهبود پیدا کنند و به نوعی کربن تحت تاثیر فرآیندهایی خاص فعال شود.

در حین فرآیند کربونیزاسیون فضاهای خالی در داخل ذرات کربن به وجود می آید که در حال انجام فرآیند کربونیزاسیون و به وسیله کربن های غیر آرایش یافته و یا آمورف مسدود می شود.

در واقع محصولاتی از کربن که طی فرایند کربونیزاسیون به وجود می آید ظرفیت جذب بسیار کمی دارند و این مسئله بدلیل دمای پایین و ایجاد ماده قیری باقی مانده در بین منافذ و روی سطوح کربن است. البته برخی از محصولات کربن را می توان با استفاده از فرآیندهایی چون حرارت دادن در بخار با تحت گاز و عمل خالص سازی به کمک حلال ها و واکنش های شیمیایی فعال کرد.

به صورت کلی فرآیند فعال سازی کربن منجر به بزرگ تر شدن قطر منافذی است که در حین فرآیند کربونیزاسیون ایجاد شده اند.

فعال سازی کربن همچنین منجر به ایجاد یک سری حفره ریز خواهد شد و به این سبب می توان کربنی فعال شده با مساحت داخلی بسیار گستره به دست آورد. اکنون این کربن فعال شده است و می توان از آن در صنایع مختلف برای تصفیه آب یا هوا استفاده کرد.

فعال سازی کربن طی فرآیندهایی چون فعال سازی شیمیایی، فعال سازی فیزیکی، فعال سازی با هیدروکسیم پتاسیم، فعال سازی با اسید فسفریک و فعال سازی با کلرید روی انجام می شود.

فعال سازی کربن تحت تاثیر چه فرآیندهایی انجام می شود ؟

فعال سازی کربن تحت تاثیر چه فرآیندهایی انجام می شود ؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. 

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱