فروش عمده و جزئی کربن اکتیو پودری نوریت

کربن اکتیو از موادی مانند زغال سنگ ، چوب ، لیگنیت ، پوسته نارگیل و ترکیبات نفتی که دارای کربن هستند ، تشکیل شده است.

کاربردهای کربن اکتیو به شرح زیر می باشد :

 • در صنایع آب و فاضلاب ( از بین بردن رنگ ، بو و مزه آب )
 • کارخانجات
 • صنایع شیمیایی
 • پالایش و پتروشیمی
 • صنایع مواد غذایی
 • پالایشگاه نفت
 • داروسازی
 • روغن های خوراکی و صنعتی
 • تصفیه هوا
 • گازها
 • استخراج و تخلیص طلا و نقره

روش فعال سازی کربن اکتیو به دو صورت و با استفاده از بخار تقسیم می شود که به توضیح آن می پردازیم :

در فعال سازی به روش شیمیایی ماده اولیه که چوب یا زغال سنگ نارس است با یک عامل آبگیر مانند اسید فسفریک یا کلرید زنیک آغشته می شود تا خمیر به دست آمده را در دمای 500-800 درجه سانتی گراد قرار دهد تا کربن فعال شود.

در فعال سازی توسط بخار ماده اولیه چوب نیم سوخته، زغال سنگ و پوست نارگیل می باشد که با وجود بخار در دمای 800 تا 1100 درجه سانتی گراد فعال می شود.

کربن اکتیو به دست آمده به هر دو روش دارای منافذ ریزی هستند که برای جذب مولکول های بزرگ مناسب هستند.

در توضیح کربن فعال باید گفت که کربنی است با تخلخل بالا و قابلیت جذب زیاد که با پیوند های شیمیایی اتم های کربن بهم وصل شده اند . از زغال سنگ ، چوب نرم و سخت ، هسته ی زیتون ، پوست نارگیل تولید می شوند .

 کربن فعال در سه شکل وجود دارد که به توضیح آن می پردازیم :

 1. کربن فعال پودری : برای جذب ناخالصی ها و آلاینده های موجود در آب کاربرد دارد. اندازه آن 50 تا 150 آنگستروم است.
 2. کربن فعال گرانولی : در مایعات و گازها کاربرد دارد. سختی بیشتری نسبت به کربن فعال پودری دارد. اندازه آن بین 0/2 میلی متر تا 5 میلی متر می باشد.
 3. کربن فعال اکسترود شده : شکل استوانه ای دارد .از ذرات 0/4 و 0/8 تشکیل شده است و اندازه استوانه ها 1 تا 5 میلی متر می باشد.

 کربن فعال اکسترود شده RB 4W نوریت

عمدتا با مخلوط کردن آنتراسیت یا زغال پودر شده با یک اتصال دهنده مناسب ساخته می شود. با ایجاد فشار به زغال پودر شده ، این کربن شکل استوانه ای می گیرد.

در بعضی مواقع کاتالیزورهایی که فعال سازی می کنند مانند هیدروکسید پتاسیم قبل از اکستروژن مخلوط می شوند تا ساختار یک منافذ خاص به دست بیاید. کربن فعال پودری نوریت به دلیل افت فشار کم ،استحکام مکانیکی بالا و محتوای گرد و غبار کم در فازهای گازی مورد استفاده قرار می گیرند.

کربن فعال یا کربن اکتیو کربنی است که دارای تخلخل زیاد و منافذ زیاد می باشد که به همین منظور قابلیت جذب بالایی دارد. در صنعت آب و فاضلاب کاربرد دارد .

این نوع کربن فعال قابلیت حذف طعم و بو وبهبود رنگ آب را دارد. در فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب با جذب ناخالصی های موجود پاکسازی آب را انجام می دهد. کربن اکتیو پودری نوریت با استفاده از حذف میکروارگانیسم های موجود در آب ، مواد شوینده و خورنده ، آفت کش ها ، کلر و مشتقات آن عمل تصفیه را انجام می دهد.

ویژگی های کربن اکتیو نوریت W 1240 به شرح زیر می باشد:

 • برای تصفیه مایعات مورد استفاده قرار می گیرد.
 • ظرفیت جذب بالایی دارد.
 • هزینه استفاده آن مقرون به صرفه است.

نکته مهم برای نگهداری آن این می باشد که در فضای سربسته نگهداری نشود زیرا اکسیژن هوا را جذب می کند.

بسته بندی کربن اکتیو نوریت در کیسه های پلی اتیلن ، 25 کیلوگرمی می باشد که در هر پالت 20 کیسه می باشد . وزن هر کیسه 500 کیلوگرم است.

فروش عمده و جزئی کربن اکتیو پودری نوریت

فروش عمده و جزئی کربن اکتیو پودری نوریت

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی و تهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کارآزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی به صورت حضوری در محل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش و خرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱