فاضلاب ناشی از صنایع مختلف

به صورت کلی به آبی که در اثر مصارف گوناگون و ورود مواد خارجی و آلاینده ها تغییر کیفیت داده است و جهت مصرف غیر قابل استفاده می باشد، فاضلاب گفته می شود. در اثر مصرف آب در صنایع گوناگون و استفاده از آب در مراحل مختلف صنایع، فاضلاب تشکیل می شود برخی از فاضلاب ها بسیار خطرناک هستند و سلامت محیط زیست و جانداران زنده را به خطر می اندازند. می توان گفت که تقریبا هیچ صنعتی بدون استفاده از آب نمی تواند فعالیت خود را ادامه دهد و در نتیجه آب مصرف شده و پساب خروجی از عملیات های مختلف باید تصفیه شوند و دفع گردند. با توجه به اینکه در صنایع از مواد شیمیایی مختلفی استفاده می کنند، کیفیت پساب های صنعتی بسیار متنوع بوده و در هر صنعت کیفیت پساب، مختلف می باشد. برای مثال در صنایع فلزی و عملیات پوشش قطعات با فلز، پساب خروجی دارای مقادیر بسیاری از فلزات سنگین مانند مس، کادمیوم، جیوه و نیکل یا غیره است و یا در صنایع لبنی پساب خروجی حاوی مقدار زیادی از چربی ها می شود. به همین دلیل مراحل فیلتراسیون و تصفیه آب در صنایع گوناگون متفاوت است.

پساب های صنعتی در حالت کلی به بخش های مختلفی تقسیم می شوند.

از جمله :

  • پساب های خروجی از خط تولید و سایر فرآیندهای صنعتی
  • پساب بخش تاسیسات در فرآیند تصفیه آب مانند بویلرها و برج های خنک کننده
  • پساب مربوط به شستشو مخازن، تخلیه ناگهانی که شبیه به فاضلاب ناشی از خط تولید می باشد.

اولین قدم در تصفیه فاضلاب های صنعتی آنالیز کیفی و تشخیص نوع آلودگی و آلاینده های موجود در فاضلاب است. پس از آن با شناخت از کیفیت فاضلاب می توان مراحل مختلف تصفیه را برای تصفیه هر چه بهتر تشکیل داد تا آب خروجی از سیستم در بالاترین کیفیت قرار بگیرد.

فاضلاب ناشی از صنایع مختلففاضلاب ناشی از صنایع مختلف

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. 

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱