عوامل موثر در آلودگی های آب

آلودگی آب یکی از خطراتی است که همواره سلامت موجودات زنده را تهدید می کند و در تخریب محیط زیست نقش بسزایی دارد. منابع به صورت کلی به سه دسته آب های سطحی، آب های زیرزمینی و آب اقیانوس ها و دریاها تقسیم می شود. آلودگی آب به تمامی زیان های زیست محیطی می گویند که وارد آب می شوند. این آلودگی ها ممکن است فیزیکی، شیمیایی و یا زیستی باشند. آلودگی آب ناشی از یک اتفاق نیست بلکه شامل زیان های دائمی می باشد. این آلودگی ها شامل مواد آلی و فاضلاب ها، مواد جامد، پلاستیک ها، گرما و غیره می باشند.

به صورت کلی منابعی وجود دارد که کیفیت آب را پایین می آورند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

فضولات انسانی و حیوانی:

در فضولات حیوانی و انسانی دو آلاینده مهم نیترات و باکتری وجود دارد و چاه های فاضلاب می توانند این آلودگی ها را وارد آب کنند. همچنین در دام داری ها نیز این فضولات در محل جمع آوری فاضلاب ها نیز می توانند منشا اصلی این آلودگی ها باشند پس در این مناطق باید روش مناسبی را برای دفع این فضولات به کار بگیرند.

سالمندان و کودکان در برابر این آلودگی ها مقاومت کمتری دارند پس باید از آب سالم و پاک بهره مند شوند.

پساب دارویی:

بیش از ۳۰۰۰ دارو و ماده شیمیایی در جهت داروی انسان ها، دام، کشاورزی و غیره تولید شده است و همچنین با مصرف جهانی ۱۰۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰ تن در سال آنتی بیوتیک محیط زیست در معرض خطر قرار می گیرد. این داروها برای اینکه در بدن جذب شوند باید حلالیت بسیار بالایی در آب داشته باشند. دارو ها بسیار مقاوم هستند و به راحتی تجزیه نمی شوند و در نهایت وارد منابع آبی شده و سبب تخریب محیط زیست می شود.

فلزات سنگین:

در ساختمان سازی ها و فعالیت هایی که در معادن صورت می گیرد مقدار بسیاری از فلزات سنیگن وارد منابع آب زیرزمینی می شود. با بالا رفتن مقدار این فلزات، منابع آبی تحت تاثیر قرار گرفته و آلوده می شود که این امر برای سلامت انسان مضر می باشد.

 

عوامل موثر در آلودگی های آب

عوامل موثر در آلودگی های آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. 

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱