عملکرد صحیح سوئیچ فشار پایین در دستگاه تصفیه آب خانگی

چگونگی عملکرد فیلتر مینرال دستگاه تصفیه آب
چگونگی عملکرد فیلتر مینرال دستگاه تصفیه آب
2022-07-13
مشخصات دستگاه تصفیه آب سافت واتر مدل UF-29U1 
مشخصات دستگاه تصفیه آب سافت واتر مدل UF-29U1
2022-08-22
نمایش همه
سوئیچ فشار پایین در دستگاه تصفیه آب خانگی

عملکرد صحیح سوئیچ فشار پایین در دستگاه تصفیه آب خانگی

سوئیچ فشار پایین را گاهی سوئیچ لوپرشر (low pressure) نیز می نامند که به عنوان قطعه ای جهت محافظت از پمپ شناخته می شود و هنگامی که جریان آب با کاهش شدید فشار وارد دستگاه می شود و یا فشار قطع می شود، پمپ تصفیه را خاموش می کند. باعث می شود با قطع جریان برق مانع خالی کار کردن پمپ شده و از آسیب دیدن پمپ جلوگیری می شود.

هنگامی که جریان و فشار آب در دستگاه تصفیه آب به حد نصاب رسید دیافراگم نصب شده در قطعه سوئیچ فشار پایین فشار آورده و در نهایت سبب بسته ماندن برقراری جریان برق عبوری می شود. که در واقع قطع و وصل شدن جریان برق دستگاه سبب قطع و وصل شدن پمپ تصفیه می گردد.

سوئیچ فشار پایین در دستگاه های تصفیه آب خانگی باید از بهترین نوع و با بهترین کیفیت و کارایی انتخاب شوند و مورد استفاده قرار گیرند، اما بنا به دلایل مختلفی از جمله گذشت زمان نسبتا طولانی و نوسانات جریان برق ممکن است این قطعه آسیب ببیند و یا نیمه سوز شود به همین دلیل سلامت این قطعه در عملکرد دستگاه های تصفیه آب بسیار تاثیر گذار است.

برای امتحان عملکرد صحیح این قطعه باید مراحل زیر را انجام دهید:

در ابتدا در حالی که دستگاه و پمپ تصفیه آب کار می کند شیر ورودی آب را ببندید.

اگر سوئیچ سالم باشد، پمپ دستگاه باید خاموش شود. در غیر این صورت به احتمال بسیار بالا سوئیچ خراب است و باید تعویض گردد. برای اطمینان بیشتر می توانید این سوئیچ را به وسیله اهم متر نیز تست کنید.

در مرحله بعد ورودی سوئیچ را به آب شهری وصل کنید و سپس دو سر اهم متر را به خروجی و ورودی جریان سوئیچ متصل کنید.

در این حالت سوئیچ تحت فشار قرار می گیرد و اهم متر باید مقاومت را نشان دهد. در غیر این صورت سوئیچ قطعا خراب است و باید تعویض گردد.

سوئیچ فشار پایین در دستگاه تصفیه آب خانگی

سوئیچ فشار پایین در دستگاه تصفیه آب خانگی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی و تهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کارآزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی به صورت حضوری در محل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش و خرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱