شستشوی ممبران اسیدی یا قلیایی (CIP)

موادی که برای شستشو فیلتر ممبران استفاده می شوند به جهت حذف کلیه عوامل ایجاد کننده مانند فلزات، رسوبات معدنی، مواد آلی و عوامل بیولوژیکی عمل می کنند.

تمامی این مواد باید به صورت رقیق در بیایند و برای رقیق سازی آنها عمدتا از آب خروجی اسمز معکوس یا آب سبک استفاده می شود.

عملیات شستشو فیلترهای ممبران به طور مختصر با عنوان CIP (Clean In Place) نام برده می شوند، دقت داشته باشید گرفتگی فیلتر ممبران امری طبیعی و رایج است و با شستشو دوره ای ممبران ها از بروز این مشکل تا حد امکان جلوگیری می شود.

زمان شستشو فیلتر ممبران بنا به نوع آب خام ورودی وآلودگی های موجود در آب تغییر پیدا می کند.


موادی که به عنوان شستشو دهنده های فیلتر ممبران مورد استفاده قرار می گیرند به صورت کلی به دو نوع تقسیم می شوند :


شستشو دهنده ممبران نوع اسیدی :

از شستشو دهنده ممبران اسیدی به جهت حذف رسوبات غیر آلی مانند هیدروکسیدها، کربنات کلسیم و آهن بر روی فیلتر ممبران استفاده می شود، شستشو دهنده ممبران ماده ای است که با مقدار PH پایین تولید شده است.


شستشو دهنده ممبران نوع قلیایی :

شستشو دهنده ممبران نوع قلیایی ماده ای است که PH بالایی دارد و از آن جهت حذف مواد آلی، حذف رسوبات ناشی از میکروارگانیسم ها و برای از بین بردن مواد کلوئیدی بر روی ممبران های اسمز معکوس استفاده می شود.

شستشو دهنده های ممبران نوع قلیایی همچنین در حذف هیدروکسیدهای آهن و هیدروکسیدها به خصوص زمانی که با شستشو دهنده نوع اسیدی ترکیب می شود بسیار موثرتر خواهد بود.

شستشوی ممبران اسیدی یا قلیایی (CIP)

شستشوی ممبران اسیدی یا قلیایی (CIP)

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱