براکت در دستگاه های تصفیه آب خانگی لونا واتر
براکت در دستگاه های تصفیه آب خانگی لونا واتر
2020-07-01
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی آرتک 400 گالن
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی آرتک ۴۰۰ گالن
2020-07-02
نمایش همه
سیم کشی قطعات برقی دستگاه تصفیه آب خانگی

سیم کشی قطعات برقی دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس از یک سری قطعات و تجهیزات برقی تشکیل شده اند که نیاز به اتصال به برق دارند.

از آنجا که این قطعات به یکدیگر مرتب هستند باید بر اساس اصول خاصی توسط یک سیم و یا کابل های برق به یکدیگر متصل شوند تا بتوانند به درستی در دستگاه تصفیه آب عمل کنند.

ما در این مطلب به نحوه ی سیم کشی قطعات برقی دستگاه تصفیه آب خانگی یا همان مدار برقی سیستم تصفیه آب پرداخته ایم.

اولین قطعه ای که جریان برق وارد آن می شود آداپتور است. آداپتور وظیفه دارد تا ولتاژ ۲۲۰ ولت شهری را به ولتاژ ۲۴ ولت سیستم تبدیل کند.

در نتیجه نحوه ی اتصال آن بسیار مهم است. آداپتور از دو سیم قرمز و مشکی رنگ تشکیل شده است. سیم قرمز که دارای فاز مثبت است باید به سوئیچ فشار پایین متصل شود و سیم مشکی با فاز منفی به پمپ متصل می شود.


سوئیچ فشار پایین که به عنوان محافظ پمپ عمل می کند نیز دارای دو سیم خروجی است اما فاز مثبت و منفی آن مهم نمی باشد. یک سیم آن به آداپتور و دیگری به سوئیچ فشار بالا متصل می شود.

سوئیچ فشار بالا نیز در زمان فشار زیاد دستگاه و پر شدن مخزن، دستور خاموش شدن به پمپ را می دهد. این سوئیچ مانند دیگر قطعات دارای دو سیم است که یکی از آنها به سوئیچ فشار پایین متصل شده و دیگری به پمپ وصل می شود.

پمپ یکی دیگر از قطعات برقی سیستم تصفیه آب است که وظیفه ی تقویت فشار آب ورودی را بر عهده دارد. این قطعه دارای دو سیم است که یکی از آنها به آداپتور و دیگری به سوئیچ فشار بالا متصل می شود.


تمام قطعات نام برده شده به صورت سری با یکدیگر متصل می شوند اما قطعه ی دیگری نیز وجود دارد که به صورت موازی با پمپ قرار می گیرد.

این قطعه شیر برقی است که وظیفه ی قطع و وصل کردن جریان آب به پمپ را بر عهده دارد. دو سیم این قطعه به دو سر کابل های پمپ متصل می شود.

سیم کشی قطعات برقی بسیار مهم است و اگر اشتباه نصب شود باعث سوختن قطعات می شود. به همین دلیل بهتر است به کارشناسان فنی تصفیه آب بسپارید.

سیم کشی قطعات برقی دستگاه تصفیه آب خانگی

سیم کشی قطعات برقی دستگاه تصفیه آب خانگی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱