سود سوز آور و نقش آن در تصفیه آب

سود سوز آور یکی از قوی ترین مواد بازها در طبیعت است که در بسیاری از صنایع مختلف از جمله کاغذ سازی ، تصفیه آب، تولید چربی گیرها و صنایع شیشه سازی کاربرد دارد. سود سوز آور را به نام علمی هیدروکسید سدیم نیز می شناسند.

 از ۱۰۰% تولید هیدروکسید سدیم یا سود سوز آور ۵۶% آن را در صنایع تصفیه آب استفاده می کنند و ۲۵% آن در صنایع غذایی کاربرد دارد از عمده ترین و رایج ترین کاربرد های سود سوز آور می توان به عنوان تولید مواد شوینده ، تنظیم PH و سنتز مواد آلی نام برد. همچنین در تولید آلومینیوم نیز کاربرد وسیعی دارد.

کاربرد سود سوز آور در صنایع تصفیه آب

از سود سوز آور در صنایع تصفیه آب برای بالا بردن PH آب استفاده می شود همان گونه که گفته شد سود یک مواد باز قوی است. با اضافه کردن سود به آب مقدار PH آب بالا می رود و خاصیت قلیایی پیدا می کند و مواد مضری که در آب وجود دارد را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

همچنین از سود سوز آور برای احیاء سختی گیرهای رزینی آنیونی نیز استفاده می شود. به این صورت که محلول سود سوز آور به داخل مخزن حاوی رزین آنیونی پمپاژ و یا تزریق می کنند و رزین ها با تماس با سود سوز آور احیاء شده و خاصیت دوباره خود را بدست می آورند.

کاربرد سود سوزآور در صنایع مختلف

  • سدیم هیدروکسید در صنایع تصفیه آب کاربردهای فراوان دارد.

  • سدیم هیدروکسید در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و استخراج نفت از چاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

  • مورد استفاده در خنثی سازی اسیدها و باطری سازی

  • صنایع فلزی ، تولید شیشه و آلومینیوم

  • بسیار کاربردی در صنایع نساجی و تولید پارچه

  • یکی دیگر از کاربردهای گسترده سود سوز آور یا سدیم هیدروکسید در گذشته برای تولید مواد شوینده ای مثل صابون بود.

سود سوز آور و نقش آن در تصفیه آب

سود سوز آور و نقش آن در تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. 

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱