شرکت کاسپین اتباط عرشیا نمایندگی فروش سیلیس
سیلیس در دستگاه تصفیه آب
فروردین ۱۹, ۱۳۹۸
نقش کربن اکتیو در تصفیه آب
فروردین ۱۹, ۱۳۹۸
نمایش همه
سوئیچ قطع فشار پایین یا لو پرشر ( LOW PRESSURE SWITCH ) و سوئیچ قطع فشار بالا (HIGH PRESSURE SWITCH)

وظیفه اصلی این ۲ قطعه قطع جریان برق موتور در صورت بالا و یا پایین آمدن فشار است تا بدین صورت از موتور دستگاه که نسبتاً قطعه گرانی در دستگاه است محافظت شود.

سوئیچ قطع فشار پایین یا لو پرشر ( LOW PRESSURE SWITCH )

وظیفه‌ی سوئیچ لو پر شر خاموش کردن به صورت اتوماتیک دستگاه در مواقع افت فشار و یا قطع آب ورودی است تا از بدون آب کار کردن پمپ و در نتیجه آسیب دیدن آن جلوگیری شود. این سوئیچ  Low pressure در واقع یک کلید برقی است که فشار آب در آن نقش عامل قطع و وصل کلید را برعهده دارد به این شکل که در صورت افت فشار آب کلید جریان برق آن قطع میشود.

سوئیچ قطع فشار بالا  ( HIGH PRESSURE SWITCH )  

در دستگاه تصفیه آب مبتنی بر اسمز معکوس استفاده می شود و وظیفه آن قطع کردن جریان برق دستگاه در زمان پر شدن مخزن تصفیه آب می باشد. سوییچ High pressure با برق ۲۴ ولت و در دستگاه  تصفیه آب خانگی کار می کند و به راحتی می توان شلنگ تصفیه آب را به آن وصل نمود.

این سوئیچ به صورت سری با پمپ در مدار قرار گرفته است و در واقع به عنوان یک کلید قطع و وصل در مدار عمل می کند. های پرشر وظیفه خاموش کردن پمپ دستگاه را در مواقعی که شیر برداشت بسته و منبع آب نیز پر است به عهده دارد. در اثر قطع جریان الکتریسیته پمپ دستگاه نیز خاموش می شود. اگر مقداری از آب منبع تخلیه شود ، فشار درون شیلنگها و در نتیجه فشار تحمیل شده بر دیافراگم سوئیچ ، کاهش پیدا کرده و باعث میشود که مدار مجددا بسته شده و جریان برقرار شود. در اثر برقرار شدن جریان برق ،پمپ دستگاه مجددا آغاز به کار می کند تا آب تخلیه شده را جبران کند. عملکرد این سوئیچ دقیقا عکس عملکرد سوئیچ قطع فشار پایین می باشد. 

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا پیشگام در تهیه توزیع انواع قطعات دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی و آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ذیل با کارشناسان مجرب مجموعه  جهت دریافت مشاوره رایگان و ارائه توضیحات کامل وجامع  در ارتباط  باشید.

جهت سفارش و خرید آنلاین محصولات به سایت فروشگاه رسمی کمپانی CCRA به آدرس www.shopccra.com مراجعه نمایید.

تلفن:  ۶۵۵۲۲۹۲۳  –  ۶۵۵۲۲۹۶۳ – ۰۲۱ 

همراه:  ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ – ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰