سختی گیرهای برقی

آب سخت به آبی گفته می شود که دارای مقدار زیادی کلسیم و منیزیم باشد. این آب باعث رسوب و جرم در تجهیزات تصفیه آب و در لوله کشی ها می شود. برای از بین بردن این رسوبات می توان از سختی گیر ها استفاده کرد.

چگونه یک سختی گیر آب کار می کند ؟

با از بین بردن کلسیم و منیزیم موجود در آن، آب سخت به آب نرم تبدیل می شود. وقتی آب سخت از بستر رزین، سیستم نرم کننده عبور می کند یون های کلسیم و منیزیم از طریق فرآیند تبادل یونی برداشته می شوند، بنابراین فقط آب نرم شده به داخل لوله ها و تجهیزات منتقل می شود. هنگامی که بستر رزین با یون های سختی پر شود، باید بازسازی ( تمیز) شود. نمک معمولا در فرآیند احیاء مورد استفاده قرار می گیرد و رزین را به حالت تمیز باز گرداند تا روند تبادل یونی دوباره شروع شود.

سختی گیرها در دو نوع موجود می باشند که عبارتند از :

  • سختی گیرهای برقی
  • سختی گیرهای بدون برق

سختی گیر برقی وسیله است که برای نرم کردن آب در یک مکان و برای یک اجزاء و دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده منیزیم و کلسیم را از طریق فرآیندی به نام تبادل یونی از آب سخت خارج می کند تا از ایجاد سنگ آهک در لوازم خانگی، دیگ های بخار یا لوله جلوگیری کند.

سختی گیرهای برقی با روش های کاملا مشابه با سختی گیرهای آب غیر برقی کار می کنند. بر خلاف سختی گیرهای غیر برقی، نرم کننده های برقی از یک تایمر برقی برای کار در هنگام بازسازی بستر رزین در داخل مخزن استفاده می کنند.

معمولا یک بار در روز تایمر به سختی گیر آب دستور شستشوی بستر رزین توسط محلول آب نمک می دهد تا بستر رزین بتواند به نرم کردن آب ادامه دهد. این بدان معنی است که پاک کردن رزین در نرم کننده آب به صورت الکتریکی کنترل می شود ، بنابراین مواقعی وجود دارد که بستر رزین بدون اینکه هنوز به آن احتیاج داشته باشد شسته می شود. این اتلاف منابع به دلیل طراحی سختی گیرهای برقی آب است. این سختی گیرها با دو مخزن کار می کنند که این امر موجب می شود در هر لحظه بستر رزین آماده به کار باشد و سختی گیر در هر زمان کار خود را انجام دهد.

برخی از نرم کننده های برقی با یک مخزن تکی تهیه شده اند. این سختی گیر تا لحظه ای که زمان احیاء آن فرا رسد، خوب عمل می کند اما وقتی بستر رزین اشباع شد دیگر عمل نرم کردن انجام نمی شود و تا زمانی که بستر احیاء نشود کار متوقف می شود.

سختی گیرهای برقی

سختی گیرهای برقی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا (کمپانی ccra) با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب  با کادری مجرب  در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم، آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.