رزین کاتیونی و رزین آنیونی

سختی آب، علت رسوب

شاید تا حالا با این پدیده مواجه شده باشید، هنگام دست شستن با صابون، صابون کف نمی کند یا کف بسیار کمی دارد. خیلی ها ممکن است علت این پدیده را ندانند و مشکل را از طرف صابون مورد استفاده بدانند. اما؛ ما به شما می گوییم: علت این امر چیست؟ و دلایل پیدایش این پدیده از کجا نشأت می گیرد؟ و چگونه می توانیم این مشکل را حل کنیم؟

لطفا با کمی شکیبایی و صبوری با ما همراه شوید . . .

علت کف نکردن صابون؟ این حالت مواقعی رخ می دهد که آب دارای سختی است. یعنی آب حاوی مقادیر بسیار بالای منیزیم و کلسیم است که سختی آب را بوجود می آورند(صابون به سختی کف می کند) هرچند یونهای دیگری نیز در آب وجود دارد که مسبب سختی می باشند، اما دو عنصر قدرتمندی که بیشتر از سایر یونها تأثیر دارد. کلسیم و منیزیم می باشند. آب وقتی دارای سختی بالایی است، برای شستشو احتیاج به مواد شوینده بیشتری داریم یا زمانی که آکواریومی پر از ماهیهای زیبا داریم که باوجود رسیدگی های مداوم، شاهد مرگ و میر آنها می شویم, علت را باید بالا بودن سختی آب بدانیم، و یکی دیگراز علتهای سختی آب که همه با آن آشنایی داریم و هر روز شاهد آن هستیم، رسوبی است که در کتری و سماور مشاهده می کنیم.

سختی را می توان به سه نوع تقسیم کرد.

  • سختی موقت: که شامل بی کربناتهای کلسیم و منیزیم می باشد که در صورت جوشیدن به شکل جامد رسوب می کند.
  • سختی دائم: شامل نمکهای کلسیم و منیزیمی می باشد که با جوشیدن بشکل محلول ماندگار می شود.
  • سختی کل: سختی موقت و سختی دائم را در بر می گیرد.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا طراح و مجری و سازنده انواع دستگاه های سختی گیر رزینی و وارد کننده انواع رزین های کاتیونی و آنیونی و میکسبد با برند تجاری پرولایت آمادگی خویش را جهت مشاوره و خرید انواع دستگاه های سختی گیر اعلام میدارد.

کمپانی ccra، از کلیه مصرف کنندگان جهت استفاده از مشاوره توسط مهندسین و متخصصین امر مربوطه و خدمات پس از فروش رایگان، دعوت به عمل می آورد. در صورت نیاز با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

تلفن : 65522963  و  65522923-021    همراه : 09122972091