این اطلاعات می تواند راهنمای خوبی در انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی باشد.

باید كليه اجزا و قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی اورجینال باشد:آب تصفیه کن خانگی

شما با هدف بالا بردن سطح سلامتی خود و اطرافیانتان اقدام به خريد دستگاه تصفيه آب خانگی كرده‌ايد. كليه قطعات و اجزای دستگاه تصفیه آب خانگی از مواد بهداشتی و معتبر و مناسب برای مصارف آب مصرفی استفاده می شود.

در صورتی كه از مواد و پلاستيك‌ بازيافتی و غير معمول در بدنه اين دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده شده باشد، مواد زايد و مضر به آب آشامیدنی اضافه می شود كه سلامتی شما و اطرافیانتان را به خطر خواهد افتاد.

يكی از دلایل ارزان بودن دستگاه‌های تصفيه آب خانگی که در بازار عرضه می شود، اساسا محصول كشور چين است. استفاده از  مواد بی کیفیت و غیر قابل استفاده برای ساخت دستگاه تصفیه آب خانگی، قيمت این دستگاه تصفیه آب خانگی را تا حد قابل توجه كاهش می‌دهد. دستگاه تصفيه آب خانگی كه می خواهید خریداری کنید، باید دارای تاييديه‌ بهداشت بایداستاندارد معتبر، توسط دستگاه‌ تمام اتوماتيك و در محيط‌ های کاملا بهداشتی توليد شده باشد.

دستگاه تصفيه آب خانگی و كارايی آنها

  • یک مرحله فیلتر الیافی جهت حذف ذرات معلق نظیر گل و لای، شن و ماسه و زنگ لوله‌های آب
  • یک مرحله فیلتر کربن گرانول جهت حذف کلر، گازهای شیمیایی و بو و طعم نامطبوع آب
  • یک مرحله اسمز معکوس RO جهت حذف ناخالصی‌ ها و سموم محلول در آب را از بین می برد.
  • یک مرحله فیلتر پست کربن جهت حذف بوی نامطبوع احتمالی ناشی از ماندگی آب در منبع ذخیره تصفیه آب دستگاه به کار می رود.
  • تعداد مراحل بیشتر تصفیه ملاک تصفیه آب کامل و بی نقض نیست، ممکن است نه تنها غیر ضروری بلکه باعث تهدید سلامتی شما نیز شود.

نوع اتصالات دستگاه تصفيه آب خانگی:

اگر از دردسرهايي نظير : نشتي و چكه مداوم آب، خيس شدن كابينت‌ها و … در امان باشيد، به نوع اتصالات دستگاه تصفيه آب خانگی دقت فرمایید. به طور عمده اتصالات تصفيه آب خانگی به دو دسته تقسيم مي شوند:

نوع اول: اتصالات مهره ای نامیده می شوند، كه بسيار هم رایج است، ارزان قيمت و در مدت کمی مستهلك شده و حتی به راحتی شكننده  می شود و نشتی آب را به دنبال دارند. حتی با كيفيت ترين اين اتصالات نيز ممكن است پس از چند بار باز و بسته شدن اتصالات، اصطلاحا هرز شده و ديگر  به درستی کار نکند.

نوع دوم: اتصالات سريع که از هرگونه نشتی و چكه جلوگيری می كنند. ظاهر ظريف و زيبا دارد و عمر طولانی تری هم نسبت به سایر اتصلات خواه داشت.

هوزينگ‌ها:

هوزینگ دستگاه تصفيه آب خانگی دارای دو اورينگ واشر لاستيكی باید باشد تا از نشتی آب جلوگيری شود.

شير برقی

وظيفه شير برقی دستگاه تصفيه آب خانگی قطع كردن آب ورودی در صورت خاموش شدن پمپ را بر عهده دارد. به صورت عامیانه تر ، شير برقی از هدر رفتن آب تصفیه شده در هنگام خاموش بودن دستگاه تصفیه آب خانگی جلوگيری می كند.

سوئيچ فشار پايين

وظيفه اين سوئیچ فشار پایین خاموش كردن پمپ در صورت قطع شدن آب است. در واقع اين قطعه، محافظ پمپ است. برخی از توليد كنندگان برای كاهش قيمت تمام شده،‌ اين قطعه را از دستگاه حذف می كنند. پيشنهاد می شود در هنگام خريد دستگاه تصفیه آب خانگی به وجود اين قطعه در دستگاه توجه كرد.

شرکت های توليد كننده و توزيع كننده  دستگاه تصفيه آب خانگی:

شرکت های تولید کننده و توزیع کننده دستگاه تصفیه آب خانگی باید معتبر باشند و مجوز اصلی فروش را دارا باشد.
گارنتی و خدمات پس از فروش
باید حداقل دارای یک سال گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش را دارا باشد.


جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید:

021-65522963

021-65522923