دستگاه کندانسور چیست؟

در صنعت تصفیه آب و فاضلاب برای اینکه فرآیند تصفیه آب به طور کامل انجام شود، نیاز است قطعات و تجهیزات مختلفی در دستگاه به کار برده شود.

دستگاه کندانسور یا دستگاه تقطیر کننده، به جهت تغییر فاز سیالات به کار برده می شود. در واقع این دستگاه فاز سیالات را از حالت گاز یا بخار به حالت مایع با استفاده از خنک کردن آن انجام می دهد.

در واقع کندانسور وظیفه دارد تا با گرفتن حرارت از سیال گازی با درجه حرارت بالا توسط یک سیال دیگر مانند هوا یا آب، فاز سیال را تغییر دهد.


به عنوان نمونه در یخچال های خانگی، کندانسور به این شکل عمل می کند که حرارت مبرد جاری در لوله های پشت یخچال را به روش هوا خنک کرده و آن را از حالت بخار به حالت مایع تغییر می دهد.

دستگاه های کندانسور انواع بسیار مختلفی دارند و در طرح های متعددی مانند هوا خنک، نوع پوسته و لوله، صفحه ای و غیره و در ابعاد و سایزهای مختلف طراحی و تولید می شوند.


در بسیاری از فرآیندهای صنعتی که با آب سر و کار دارند مانند سیستم های تهویه مطبوع، تصفیه آب، سیستم های سردخانه و فرآیندهای شیمیایی، حرارت اضافه ای در آب وجود دارد که باید دفع شود تا آب یا سیال مجددا خنک و قابل استفاده شود.

کندانسور وسیله ای است که وظیفه دارد کنترل دفع حرارت و یا خنک سازی آب را انجام دهد. این نکته را در نظر داشته باشید که کندانسور با عنوان چگالنده نیز نام برده می شود.


در این سیستم ها سیال به صورت گاز داغ وارد کندانسور می شود و با گذر از سه مرحله ترمودینامیکی به مایع با دمایی بسیار کمتر تبدیل می شود.

در این فرآیند ابتدا کاهش دمای گاز انجام می شود و سپس گاز به مایع تبدیل شده و در آخرین مراحل دمای مایع کاهش پیدا می کند.

دستگاه کندانسور چیست؟

دستگاه کندانسور چیست؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱