دستگاه تصفیه چند مرحله ای زير سينکي به روش اسمز معکوس عمل ميکنند. تصفیه آب چند مرحله ایروش اسمز معکوس يکي از روشهاي جدید جداسازي ميباشد که در آن املاح تا ابعاد 0.001 ميکرون توسط غشاي ممبران و با فشاري که پمپ ايجاد ميکند، حذف ميشوند. اين روش توانایی جداسازي مواد غير آلي حل شده، مواد آلي حل شده، آلاينده هاي ميکروبيولوژيکي از قبيل اندوتوکسينها، ويروسها و باکتريها ميباشد.
فرآیند پيش فيلتراسيون دارای سه مرحله است که جهت آماده ساختن آب برای ورود به واحد اصلي دستگاه و حذف مواد ناسالم بخصوص کلر که باعث کاهش کارايي و طول عمر ممبران مي شود، الزامی ميباشد.
مرحله اول فيلتر اليافي است اين فيلتر از جنس پلي پروپيلن 100 % خالص فشرده با پوسته شفاف جهت حذف گل و لاي، شن و ماسه و ساير آلودگيهاي آب ميباشد.

فيلتر هاي مورد استفاده در دستگاه هاي تصفیه آب از نوع مرغوب است که تفاوت آن با فيلتر هاي نامرغوب چيني در کيفيت مواد اوليه و نحوه ساخت، بارز ميباشد. ساختار فيلترهاي اين دستگاه طوری است که ذرات درشتتر در قسمتهاي بيروني فيلتر و ذرات ريزتر در قسمتهاي داخلي فيلتر به دام مي افتند، به عبارت ديگر تراکم فيلتر از سطح بيروني به سطح داخلي افزايش مييابد. به وسیله هوزینگ شفاف این مرحله زمان تعويض اين فيلتر را به سادگي نشان ميدهد.

مرحله دوم، فيلتر کربن پودري کربن بکار رفته در اين فيلتر از جنس پوسته نارگيل با پوسته سفيد جهت حذف کلر، تري هالومتان ها و بيشتر مواد شيميايي آلي موجود در حشره کش ها و آفت کش ها, رنگ، طعم و بوي آب, ميباشد.

مرحله سوم، فيلتر کربن بلاک کربن به کار رفته در اين فيلتر از جنس پوسته نارگیل سفید جهت تکميل عملکرد مرحله دوم و حذف مواد شيميايي موجود در آب، ميباشد. ساختار  فيلتر کربن بلاک براي حذف بالاترين ميزان اندازه کلر و مواد ناسالم در نظر گرفته شده است. اين فيلتر شامل دو لايه از جنس پلي پروپيلن مي باشد.
مرحله چهارم، ممبران عملکرد غشاي ممبرين جهت حذف املاح غیرمفید مانند مواد غير آلي حل شده، مواد آلي حل شده، آلاينده هاي ميکروبيولوژيکي از قبيل اندوتوکسين ها، ويروس ها و باکتري ها و نيترات و نيتريت و فلزات سنگين مانند جيوه، آرسنيک ،سرب ، روي و… ميباشد. ممبرانهاي با کيفيت بالا داراي استاندارد هاي NSF , ANSI بوده و املاح و مواد مضر را تا 98 % از بین می برند.

مرحله پنجم ,فيلتر کربن خطي کربن اين فيلتر از جنس پوسته نارگيل جهت بهتر کردن طعم ، بو و مزه آب، ميباشد.

از آنجا که آب پس از ذخيره در مخزن از فيلتر ممبراین عبور ميکند، چنانچه آب به مدت طولاني در مخزن مانده و طعم و بوي آن تغيير پيدا کرده باشد با عبور از فيلتر مرحله پنجم تغييرات صورت گرفته بهبود ميبابد.