زمان تعویض فیلتر کربن بلاک دستگاه های تصفیه آب خانگی پیوری واتر
زمان تعویض فیلتر کربن بلاک دستگاه های تصفیه آب خانگی پیوری واتر
2020-03-17
شستشو معکوس بهینه سیلیس های فیلتر شنی با انبساط دانه های سیلیس
شستشو معکوس بهینه سیلیس های فیلتر شنی با انبساط دانه های سیلیس
2020-03-18
نمایش همه
حذف ناخالصی های سیلیس

حذف ناخالصی های سیلیس

سیلیس یکی از مهم ترین مواد اولیه در صنایع بسیار مختلفی است که برای ساخت و تولید محصولات مختلف نظیر شیشه، کاشی و سرامیک سازی و تولید پشم شیشه از آن بسیار استفاده می کنند. این ماده طبیعی یکی از پرکاربردترین مراحل تصفیه آب در تصفیه خانه های آب و فاضلاب به حساب می آید و نقش بسیار ویژه ای در تولید آب شفاف و از بین بردن ناخالصی های درون آب دارد.

همان گونه که گفته شد سیلیس ماده ای طبیعی است و از ذخایر و معادن طبیعی تهیه می شود. به همین دلیل هنگام استخراج این ماده لازم است تا ترکیبات و ناخالصی هایی که به همراه سیلیس استخراج می شوند مورد پردازش قرار بگیرند و از سیلیس جدا شوند. طی این فرآیند سیلیس با درصد خلوص بالاتری تولید می شود. هدف از پردازش و خالص سازی سیلیس تمیز کردن دانه های کوارتز و افزایش میزان درصد سیلیس موجود و تولید هرچه بهینه تر سیلیس است.

از دیگر اهداف خالص سازی سیلیس می توان به حذف ناخالصی هایی چون آهن و کروم اشاره کرد. زیرا وجود این ترکیبات آهنی در سیلیس سبب می شود تا بهره وری از سیلیس بسیار کاهش یابد و محصول نهایی از این ماده کیفیت لازم را نداشته باشد. به عنوان مثال وجود آهن در سیلیسی که جهت تولید شیشه به کار می رود سبب می شود تا شیشه ی حاصل به رنگ قهوه ای یا سبز در بیاید. در نتیجه عدم حضور آهن به خالص سازی سیلیس بسیار کمک می کند.

آهن موجود در سیلیس را می توان با استفاده از واکنش های اسید سولفوریک در دماهای مختلف حذف کرد. سایر ناخالصی هایی که به همراه سیلیس می آیند می توان طی فرآیندهایی چون جداسازی گرانشی، شناور سازی کف و یا جداسازی مغناطیسی جدا کرد.

حذف ناخالصی های سیلیس

حذف ناخالصی های سیلیس

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. 

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱