جریان فاضلاب در تصفیه خانه

یکی از نکات مهم که در طراحی و ساخت اجزاء مختلف تصفیه خانه باید مورد توجه قرار بگیرد، ایستگاه های پمپاژ، شبکه های جمع آوری فاضلاب و سیستم های دفع پساب تولیدی از تصفیه فاضلاب می باشند. یکی دیگر از نکات مهم تعیین آهنگ جریان، در راهبری و بهره برداری از صنعت تصفیه فاضلاب است.

دلیل مهم بودن آهنگ جریان فاضلاب این است که مبنای طراحی واحدها و اجزاء مختلف بر اساس این پارامتر انجام پذیر می باشد.

فاضلاب ورودی به تصفیه خانه ها در انواع مختلفی از جمله فاضلاب خانگی، صنعتی، نفوذی و فاضلاب مربوط به آب های سطحی قرار می گیرد. شبکه جمع آوری این فاضلاب ها در حالت کلی به دو دسته تقسیم می شود :

شبکه مجزاء و شبکه در هم :

در تصفیه مجزا فاضلاب خانگی، نیمه صنعتی و نفوذی با یکدیگر جمع آوری می شوند و فاضلاب مربوط به آب های سطحی نیز به صورت جداگانه جمع آوری شده و وارد تصفیه خانه می شود. اما در شبکه درهم انواع مختلف فاضلاب با یکدیگر و به صورت درهم جمع آوری شده و به تصفیه خانه فاضلاب انتقال می یابند.

همان گونه که گفته شد اندازه گیری جریان فاضلاب نقش تعیین کننده ای در طراحی و به کارگیری سیستم های مختلف دارد. به همین جهت لازم است این فرآیند به طور دقیق بررسی و تعیین شود. برای اندازه گیری جریان فاضلاب در حین فعالیت تصفیه خانه های فاضلاب از روش های مختلفی استفاده می شود.

  • استفاده از پارشال فلوم

در تعیین اندازه گیری جریان فاضلاب به روش پارشال فلوم مسیر کانال ورودی فاضلاب به بخش های مورد نظر به شکل ویژه ای از سازه درون کانال ساخته می شود. با کمک تغییرات جریانی فاضلاب در این کانال ها می توان با استفاده از روابط مشخصی آهنگ جریان فاضلاب را تعیین کرد.

  • استفاده از سرریز

در این روش سرریزها را در مسیرهای ورودی کانال های فاضلاب قرار می دهند. سرریزها در انواع مختلفی از جمله سرریز مستطیلی، سرریز عریض و سرریز دندانه ای قرار می گیرند.

جریان فاضلاب در تصفیه خانه

جریان فاضلاب در تصفیه خانه

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱