جذب سطحی آلاینده های شیمیایی در حفرات ریز کربن فعال

جذب سطحی آلاینده های شیمیایی در حفرات ریز کربن فعال

کربن اکتیو به کار برده شده در صنعت تصفیه آب عموما از پوست سخت نارگیل ساخته شده است و بیشترین درصد جذب مواد شیمیایی و آلاینده های موجود در آب به خصوص کلر توسط این نوع از کربن به خوبی حذف می شود.

بر اساس مطالعات و تحقیقات انجام شده خاصیت جذب کنندگی کربن فعال تحت تاثیر نیروی جذب سطحی و نیروی واندروالس انجام می شود.

خاصیت جذب کنندگی کربن فعال از سطح داخلی بسیار بالای آن نشات می گیرد و می توان گفت حدودا یک سانتی متر از کربن فعال دارای ۱۰۰۰ متر مربع سطح داخلی است.

به صورت کلی ماکروپورهای حفره های ورودی از عوامل اصلی جذب و مزوپورهای گذرا از میکروپورهای حفره های اصلی ذخیره سازی می باشند.

معمولا ماکروپورهای کربن به مقدار بسیار کم و در حدود ۵% در تشکیل سطوح ویژه داخلی کربن فعال دخالت دارند. حفرات ماکروپور در واقع به عنوان گذرگاه عمل می کنند و موجب تسهیل در پدیده جذب در سطوح داخلی کربن فعال می شود.

این در حالی است که حفره های مزوپور نقشی در حدود ۹۵% در سطوح ویژه جذب دارند و در واقع محل اصلی ذخیره مواد جذب شونده هستند.

به صورت متوسط۴۰ % از کل حفره های موجود در کربن فعال مربوط به حفره های متوسط است، البته دقت داشته باشید توزیع قطر حفره ها در کربن فعال به نوع ماده اولیه و روش فعال سازی کربن بستگی دارد.

جذب سطحی مولکول های آلاینده شیمیایی در حفره های متوسط و تقریبا ریز انجام می شود و همان گونه که گفته شد حفرات بزرگ به عنوان مجرایی جهت عبور مواد جذب شونده و رساندن آنها به حفرات ریزتر به کار برده می شود.

جذب سطحی آلاینده های شیمیایی در حفرات ریز کربن فعال

جذب سطحی آلاینده های شیمیایی در حفرات ریز کربن فعال

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱