جامدات معلق ذرات بزرگتر از ۲ میکرون در ستون آب است. هر چیز کوچکتر از ۲ میکرون ( اندازه فیلتر متوسط ) یک جامد حل شده است. بیشتر مواد جامد معلق از مواد غیر آلی ساخته شده اند، هر چند باکتری ها و جلبک ها نیز می توانند به کل غلظت جامدات کمک کنند.

این جامدات شامل هر چیزی که در آب موجود است از جمله رسوبات، نمک و شن و ماسه به پلانکتون و جلبک شناور می باشد. همچنین ذرات ارگانیک می توانند از مواد تجزیه کننده به غلظت TSS کمک کنند. مانند جلبک، فساد گیاهان و حیوانات در فرآیند تجزیه اجازه می دهد تا ذرات کوچک آلی به ستون آب به عنوان مواد جامد معلق شکسته و وارد شود. حتی رسوبات شیمیایی به صورت جامدات معلق در نظر گرفته می شوند. مجموع مواد جامد معلق یک عامل مهم در رعایت وضوح آب است. هرچه جامدات در آب بیشتر وجود داشته باشد روشنایی آب کمتر می شود.

بعضی از مواد جامد معلق می تواند در طول یک دوره از زمان ته نشین شود و تشکیل رسوب دهد. ذرات سنگین مانند شن و ماسه اغلب در هنگام ورود به ناحیه ای از جریان کم آب و یا بدون آب غوطه ور می شوند. افزایش نمک می تواند ارگانیزم های بتنی را از بین ببرد و باعث بهبود وضوح آب  شود. ذرات باقی مانده که حل نشده اند، جامدات کلوئیدی یا غیر قابل حل هستند. جامدات ته نشین شده نیز به عنوان رسوبات لایه ای و یا بستر شناخته می شوند.

چه چیزی به جامدات معلق کمک می کند ؟

مواد جامد معلق در بدنه آب اغلب به علت دلایلی طبیعی است. این جامدات معلق شامل مواد ارگانیک شامل جلبک ها و مواد غیر آلی مانند نشاسته و رسوب می باشد. برخی از جلبک ها مانند فیتوپلانگتون به ویژه در اقیانوس به طور منظم رخ می دهد. آلودگی می تواند به مواد جامد معلق ، آلی و یا غیر آلی کمک کند. جلبک ها، رسوبات و آلودگی ها با توجه به میزان موجود کیفیت آب را با روش های مختلفی تحت تاثیر قرار می دهند.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا  پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ذیل با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط و نیز جهت سفارش و خرید آنلاین محصولات به سایت www.shopccra.com مراجعه نمایید.

تلفن: ۶۵۵۲۲۹۲۳ – ۶۵۵۲۲۹۶۳(۰۲۱) همراه: ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ –۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰