تقطیر غشاء خلاء VMD

تقطیر غشاء خلاء (Vacuum membrane distillation) با مخفف VMD یک فرآِیند جذاب برای جداسازی مخلوط های آبی است. این کاملا شبیه به فرسایش است با این تفاوت که فاکتور جداسازی VMD توسط غشای مورد استفاده تحت تاثیر قرار نمی گیرد بلکه تعادل بخار – مایع محلول خوراک است. به عنوان ترکیب غشاء و فرآیندهای بیوراکتور غشایی می باشد همچنین روند ترکیبی بیوراکتور VMD برای جداسازی اتانول و سایر ترکیبات بازدارنده از مایع تخمیر مناسب است. به عنوان مثال، اتانول در یک بیوراکتور تقطیر غشایی تولید می شود که در آن ترکیبات فرار ( اتانول و سایر مهار کننده ها) توسط غشاهای پلی پروپیلن باریک متخلخل از مایع تخمیر جدا می شوند و منجر به افزایش بهره برداری و نرخ تبدیل قند به اتانول می شوند.

VMD به دلیل انتخاب زیاد اتانول بر روی آب، شار زیاد، راندمان حرارتی بالا و هزینه کم انرژی از نظر تجاری رقابتی است.

تقطیر غشاء خلاء برای تمرکز محلول های آلی حاوی عمدتا ۱٫۳ پروپاندیول (گلیکول پروپیلن)، اتانول و اسیدهای کربوکسیلیک استفاده می شود. وجود املاح آلی، تنش سطحی از نفوذ پذیرها را به مقدار ۴۷ میلی لیتر در متر مربع کاهش می دهد. با این حال، منافذ داخل غشاء پلی پروپیلن مورد استفاده توسط محلول های پس از تخمیر مرطوب نمی شوند وآنها را به بیش از ۵ برابر متمرکز می کند.

راندمان حرارتی تقطیر غشاء خلاء بیش از ۲ برابر از مقیاس آن با تقطیر غشای تماسی مستقیم می باشد.

تقطیر غشاء خلاء (VMD) به عنوان تاکید و تمرکز تقطیر غشایی (MD) دارای اثر بخشی بالاتر و مصرف انرژی کمتری می باشد که می تواند به عنوان آپوتزیس (بالاترین نقطه در پیشرفت چیزی) کاهش درگ و صرفه جویی در انرژی نامیده شود.

تقطیر غشاء خلاء VMD

تقطیر غشاء خلاء VMD

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا (کمپانی ccra)

با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب  با کادری مجرب  در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم، آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.