تفاوت آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ و مواد منعقد کننده

تفاوت آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ و مواد منعقد کننده

آنتی اسکالانت از جمله مواد ضد رسوب بوده که در صنعت تصفیه آب و فاضلاب بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. آنتی اسکالانت به عنوان ماده ضد رسوب سبب جلوگیری از ایجاد رسوب می گردد. فیلتر ممبران از جمله مهم ترین فیلترهای سیستم تصفیه اسمز معکوس است که پس از مدتی ممکن است دچار گرفتگی شود. گرفتگی فیلتر ممبران در دستگاه سبب بروز مشکلات فراوانی می گردد از این رو از ماده ای ضد رسوب به نام آنتی اسکالانت جهت جلوگیری از رسوب بستن فیلتر ممبران استفاده می کنند.

آنتی اسکالانت در انواع مختلفی تولید و عرضه می شود. یکی از انواع آنتی اسکالانت، آنتی اسکالانت ۲۶۰ است. از آنتی اسکالانت ۲۶۰ جهت جلوگیری از رسوب سختی آب طی فرآیند اسمز معکوس استفاده می کنند. این ماده همچنین حاوی پراکندگی است که خود مانع از واکنش آهن و یا آلومینیوم با آب شده و آن را ناکار آمد می کند.

اما مواد منعقد کننده (Coagulant) دقیقا برعکس عمل می کند. از مواد منعقد کننده  جهت انعقاد و حل جامدات معلق استفاده می کنند. منظور از انعقاد در این فرآیند این است که ذرات بسیار ریز و معلق در کنار یکدیگر جمع می شوند و به یک توده بزرگتر تبدیل می شوند. این توده تشکیل شده راحت تر از ذرات معلق کوچک تر حل می شود. ذرات ریز نامحلول موجود در آب معمولا دارای بار الکتریکی می باشند طی فرآیند انعقاد، جدا شدن بار آسان تر می شود. در حالت کلی تر از مواد منعقد کننده در جهت از بین بردن مواد جامد معلق استفاده می کنند.

در فرآیند غشایی، از مواد منعقد کننده فقط در شرایط نادر استفاده می شود. بسیاری از منعقد کننده ها می توانند برای غشای ممبران مضر باشند و منعقد کننده ها معمولا در دستگاه های تصفیه آب شهری استفاده می شوند.

به طور خلاصه از آنتی اسکالانت برای سختی آب استفاده می شود که در آب حل می شود اما از مواد منعقد کننده برای حذف مواد جامد معلق استفاده می شود.

تفاوت آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ و مواد منعقد کننده

تفاوت آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ و مواد منعقد کننده

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱