پمپ دستگاه تصفیه آب وظیفه تقویت فشار آب ورودی به داخل فیلتر ممبران را دارد. معمولا پمپ ها از دو قسمت کلگی (هد پمپ) و بدنه موتور تشکیل می شود. درهنگام خرابی در بعضی مواقع می توان کلگی پمپ را تعمیر کرد ولی در غیر این صورت باید حتما آن را تعویض کرد زیرا دستگاه تصفیه آب بدون پمپ تقویت فشار کار نمی کند. هنگامی که از سمت کلگی پمپ آب نشت کند، فشار آب خروجی کم شود و یا صدای پمپ زیاد شود نشان دهنده خرابی پمپ می باشد که باید آن را تعمیر و یا تعویض کرد. (نشت از کلگی پمپ نشان دهنده این است که کلگی از داخل سوراخ شده است.)

تعویض کلگی پمپ دستگاه تصفیه آب

مراحل تعمیر و تعویض کلگی پمپ دستگاه تصفیه آب :

ابتدا پمپ را از دستگاه تصفیه آب جدا کنید و تمام اتصالات و برق آن را قطع کنید.

بر روی کلگی پمپ ۶ عدد پیچ وجود دارد که برای تعویض کلگی باید آن ۳ پیچ بلندتر را باز کنید تا کلگی از بدنه پمپ جدا شود.  دقت کنید که به پیچ های دیگر آسیبی نرسانید.

حالا می توان کلگی جدید را به جای کلگی قدیم جایگذاری کرد. فقط دقت شود که شفت موتور در داخل حفره ی کلگی قرار گیرد و سوراخ های پیچ ها بر روی هم باشند.

اکنون پیچ ها را با فشار یکسان و همزمان با هم ببندید تا کلگی پمپ به صورت درست و متعادل بر روی پمپ قرار گیرد.

دیگر پمپ آماده استفاده می باشد. اگر بعد از نصب و روشن شدن پمپ صدایی از کلگی شنیدید، پیچ ها را کمی محکم تر کنید.

نکته : در بعضی مواقع خود کلگی پمپ قابل تعمیر است ولی هم زمان بر است و هم هزینه آن بیشتر از خرید کلگی می باشد. همچنین باید توسط کارشناسان فنی تعمیر شود.

نکته : اگر بعد از تعویض کلگی پمپ فشار آب زیاد نشد و یا پمپ به درستی کار نکرد ایراد از بدنه پمپ می باشد که باید به طور کامل پمپ را تعویض کرد.

تعویض کلگی پمپ دستگاه تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع  قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ذیل با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط و نیز جهت سفارش و خرید آنلاین محصولات به سایت www.shopccra.com  مراجعه نمایید.

تلفن: ۶۵۵۲۲۹۲۳ – ۶۵۵۲۲۹۶۳(۰۲۱) همراه: ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ –۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰