تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه اب زمان و دوره مشخصی دارد که عمر دستگاه با این عمل رابطه مستقیم دارد.  نحوه نگه داری از دستگاه تصفیه اب یکی از مهم ترین نکات در بالا رفتن عمر دستگاه است. و اگر در زمان مقرر شده که برای هر فیلتر این زمان متمایز و متفاوت میباشد، چنانچه تعویض یا عیب یابی به موقع فیلترهای دستگاه انجام نگیرد، دستگاه توانایی تولید اب اشامیدنی بهداشتی و سالم را نخواهد داشت و هم چنینتعویض فیلتر آب تصفیه کن خانگی در کارکرد، دستگاه تصفیه اب نیز تاثیر منفی میگذارد و به قطعات اسیب می رساند. اکنون این سوال برای ما پیش خواهد امد که  بهترین زمان تعیین شده برای تعویض چه دوره ای است؟ از انجا که نوع فیلترها در برندهای مختلف متنوع است برای اطلاع از اینکه نوع فیلتری که در دستگاه شما به کار رفته است. می توانید به دفترچه راهنما و یا در سایت قسمت توضیح محصولات دستگاه اطلاعات مربوطه را کسب کنید.

فیلترهای الیافی 1 میکرون و 5 میکرون ، از الیاف مصنوعی پلی پروپیلن Poly Propylene : PP  تهیه شده رشته های الیافی شکل که  به هم کلاف شده اند. و هم پیچیده و فشرده شده به طوری که منافذ لابه لای آنها حداکثر 1 میکرون و یا 5 میکرون است. حداکثر زمان تعویض هر 6 ماه یکبار و به طور مرتب تعویض شوند. در واقع حداکثر عمر مفید این فیلترهاست . ممکن است در مناطقی که آلاینده های معلق موجود در آب بیشتر هستند و کیفیت آب آشامیدنی کمتر باشد، این فیلترها زودتر از 6 ماه نیاز به تعویض پیداکنند. در این مورد بهتر است با نمایندگی های مجاز فروش و خدمات پس از فروش مستقر در منطقه سکونت خود مشورت کنید.

توجه : موقعی که قصد تعویض فیلتر به اصطلاح ذغالی، فیلتر پست کربن را دارید قبل بازکردن آب تا داخل دستگاه به گردش در بیاید آنرا ابتدا بشویید. که روش این  کار کاملا تخصصی است و باید از سرویسکار خود بخواهید که آنرا برای شما اموزش دهد.

البته بایددر نظر گرفت که اینکار زمانی انجام میگیرد که از فیلتر پست کربن استفاده شده باشد در غیر این صورت نیازی به انجام شستو شوی فیلتر نیست و فقط تعویض و یکبار پر و خالی کردن مخزن کفایت می کند.

فیلتر مرحله 2 و 3 که وظیفه مشابه هم دارند، عمر متوسط این دو فیلتر6 ماه است و زمانی که تعویض در این مدت زمان صورت نگیرد مکان مناسبی برای تجمع  و رشد موادسمی و آلی شیمیایی از جمله سموم کشاورزی باکتری ها و انگل ها و.. خواهد شد.

غشاء نیمه تراوا با عملکرد اسمزمعکوس تمام آلودگی هایی که از یک ده هزارم میکرون بزرگتر باشند را فیلتر میکند. در صورتیکه فیلتر 1 تا 3 بموقع تعویض شوند این فیلتر تا 4 سال نیز عمر میکند البته با توجه به نوع و جنس فیلتر

فیلتر پست کربن که جایگاه این فیلتردر مرحله پنجم است جهت جلوگیری از تغییر یافتن بو ،رنگ ، وطعم  آب تصفیه شده و ذخیره شده در مخزن آب دستگاه می باشدکه زمان تعویض ان وکارکردبهینه این فیلتر 1 سال است

فیلتر قلیایی یا آلکالاین:

و در اخر نیز این فیلتر بهتر است سالیانه تعویض گردد مقدار مصرف بر روی فیلتر قید شده است، معمولا این فیلتر تا 6000 لیتر کارکرد مفید دارد. نکته شماره2: زمان یا مقدار میزان مصرف یا تعویض بر روی اکثر فیلترها قید شده است.


جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید:

021-65522963
0912-2972091
info@ccra.ir