مسلم است که هدف اصلی شما از خریداری دستگاه تصفیه آب خانگی، بالا بردن سطح بهداشت و کیفیت آب آشامیدنی خود فیلتر دستگاه آب شیرین کن خانگیو خانواده محترمتان بوده است. تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی، مهمترین انتظاری است که شما از یک دستگاه تصفیه آب دارید. اما آیا می دانید که در صورت عدم تعویض به موقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب، باعث می شود که دستگاه دیگر قادر به تولید آب آشامیدنی بهداشتی و سالم نباشد؟ جهت حفظ و نگهداری دستگاه تصفیه آب باید یک سری از نکات و تذکرات مهم را رعایت نمود از جمله رعایت زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی، پوشش مناسب دستگاه، آب ورودی به دستگاه تصفیه آب خانگی، شستشوی دستگاه و برق ورودی به دستگاه و …

فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی باید در دوره های معین تعویض شوند. این عمل یکی از مهمترین نکات در نگهداری از دستگاه های تصفیه آب خانگی است و نقش مهمی در عملکرد سیستم تصفیه آب دارد. عمر کارتریج های مختلف ، متفاوت است  و علاوه بر این ممکن است در هر منطقه ، با توجه با توجه به کیفیت آب آن ناحیه عمر آنها کمتر نیز باشد. اگر بعد از انقضاء فیلترها، آنها را با فیلترهای جدید جایگزین نکنید، علاوه بر اختلال در تصفیه آب آشامیدنی که گاه می تواند به سلامتی شما نیز آسیب برساند، از طرفی ممکن است باعث آسیب رساندن به اجزای دستگاه تصفیه آب خانگی شده و هزینه های بیشتری را به شما تحمیل کند. زمان تعویض بعضی از فیلترها به راحتی قابل تشخیص است.

طول عمر فیلترها به دو عامل مهم بستگی دارد: اول مقدار مصرف و دوم کیفیت آب ورودی به دستگاه تصفیه آب

اما زمان بندی تعویض فیلترها به چه صورت است؟ در اینجا به شرح تک تک فیلترها و زمان بندی  آنها میپردازیم. از آنجا که ممکن است نوع فیلترهای استفاده شده در دستگاه های تصفیه آب خانگی مختلف، متفاوت باشد، لذا ما به شرح کلیه فیلترها میپردازیم. جهت اطلاع از نوع فیلترهایی که در دستگاه شما استفاده شده است میتوانید به توضیحات دستگاه خود در قسمت محصولات سایت و یا به دفترچه راهنمای دستگاه تصفیه آب خود مراجعه کنید. توجه داشته باشید که زمان یا مقدار مصرف یا تعویض بر روی اکثر فیلترها قید شده است

فیلترهای اول – دوم – سوم : تغییر رنگ بیش از حد فیلتر مرحله اول که به نشانه فرا رسیدن تعویض فیلتر مرحله اول میباشد.بین 3 الی 6 ماه.  با توجه به مقدار  مصرف  و  کیفیت آب میتواند متغییر باشد. بعنوان  مثال: در مناطق شرق و جنوب تهران ، اسلامشهر، شهر ری، ورامین، قرچک و …مشاهده شده است که زمان تعویض فیلترها تا یک ماه نیز تقلیل یافته است. افت فشار جریان آب خروجی که به علامت فرا رسیدن زمان تعویض فیلترهای مراحل ۲ و ۳ میباشد.

فیلتر ممبران یا مرحله چهارم : این فیلتر در صورتیکه فیلترهای سه مرحله اول بموقع تعویض شوند تا 4 سال نیز عمر می کند.

فیلتر پاست کربن یا مرحله پنجم:این فیلتر بهتراست سالیانه تعویض شود، مقدار مصرف برروی فیلتر قید شده است. اصولااین فیلتر تا 6000 لیتر عمر میکند.

فیلتر مینرال یا مرحله ششم: این فیلتر بهتر است سالیانه تعویض شود، مقدار مصرف بر روی  فیلتر قید شده است. اصولا این فیلتر تا 6000 لیتر عمر میکند.

– فیلتر قلیایی یا آلکالاین : این فیلتر بهتر است سالیانه تعویض شود، مقدار مصرف بر روی  فیلتر قید شده است.


جهت استفاده از خدمات بخش فنی شرکت کاسپین ارتباط عرشیا با ما در تماس باشید.

021-65522963

021-65522923