تصفیه آب به روش تقطیر :

تقطیر یک فرآیند فیزیکی است که می تواند مخلوط های حاوی حداقل یک مایع را از هم جدا کند. این امر معمولا به عنوان فرآیندی طبیعی اتفاق می افتد که در آن آب از سطح زمین با انرژی خورشید تبخیر می شود و به عنوان بخار آب به جو زمین منتقل می شود. پس از چگالش، بخار آب ابرها را تشکیل می دهد و در نهایت به صورت بارش به سطح زمین باز می گردد.

تقطیر می تواند مخلوط ها را از هم جدا کند زیرا هر ماده موجود در مخلوط دارای نقطه جوش منحصر به فرد خود است. بنابراین هنگامی که یک مخلوط گرم می شود، دمای مخلوط بالا می رود تا زمانی که به دمای کمترین ماده جوش در مخلوط برسد. قبل از اینکه دمای مایع به نقطه جوش ماده بالاتر بعدی برسد، کمترین ماده جوش کمی از بین می رود و سپس شروع به تبخیر می کند. این روند به طور متوالی ادامه می یابد تا زمانی که هر ماده بخار شود.

از تقطیر به دلیل توانایی جدا کردن مواد در فرآیندهای متنوعی استفاده می شود از جمله جدا کردن روغن خام به تعداد بیشماری از فرآورده های نفتی مانند دیزل و بنزین.

در تصفیه آب به روش تقطیر می توان به جداسازی آب از تقریبا تمام آلاینده های محلول و معلق و همچنین اثر درجه حرارت بالا برای از بین بردن ویروس ها، باکتری ها و اسپورها اشاره کرد. از آنجا که ترکیبات آلی فرار (VOC) موجود در آب تبخیر می شوند، باید در طراحی تقطیرها برای از بین بردن این موارد استفاده شود. طراحی دستگاه ها بر اساس نقطه جوش پایین این ترکیبات می باشد.

به طور کلی تقطیر یکی از قدیمی ترین فرآیندهای تصفیه آب است.آب جوش می آید و بخار حاصل از آن در یک محفظه جداگانه یا آب برگشتی جمع می شود و سرد می شود. آب تصفیه شده و تولید شده را آب مقطر می گویند که نسبتا عاری از بسیاری از آلاینده ها است. عموما از تقطیر برای تامین آب فقط برای آشامیدن و یا مصارف خاص استفاده می شود.

واحدهای تقطیر دستگاه هایی با قابلیت ضد عفونی کنندگی آب هستند، غلظت فلزات سمی را کاهش می دهند و برخی از آلاینده های آلی را از بین می برند.

مزایا :

  • اثر بخشی در برابر برخی از فلزات سنگین، مواد جامد محلول، برخی باکتری ها و ویروس ها، مواد معدنی مانند نیترات، سدیم، فلوراید ، سولفات و برخی مواد شیمیایی آلی سمی دارد.
  • موثر در برابر بیشتر ترکیبات آلی فرار و نیمه فرار (VOC) و برخی باکتریها.
 
تصفیه آب به روش تقطیر

تصفیه آب به روش تقطیر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا (کمپانی CCRA ) با ارائه محصولات با برند تجاری  از سال ۱۳۸۰ تا کنون توانسته در عرصه فروش و خدمات پس از فروش محصولات فوق درایران و خاورمیانه افتخارآفرین باشد.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱