افراد زیادی تماس می گیرند و می گویند تصفیه آب آکواریوم می خواهند.

عده ای می خواهند آب آکواریومشان که پس از مدتی توسط فضولات ماهی ها ، کدر و کثیف می شوند را تصفیه کنند تا مجبور به تعویض زیاد آب آکواریوم نشوند.4-stage filtration for aquarium water

عده ای دیگر ماهی های آب شیرین دارند و از قرار ماهی هایشان خیلی به آب حساسند و از آنجایی که داخل آب لوله کشی مقداری املاح مضر و یا مواد شوینده و شیمیایی وجود دارد نیاز دارند تا آب تصفیه شده با روش ro برای آنها تهیه کنند.

اما ماهی های زینتی که معمولا داخل آکواریوم ها نگهداری می شوند عموما نسبت به آب حساسند . آب لوله کشی به علت گندزدایی در تصفیه خانه شهری به شدت دارای آب ژاول و یا کلر است که این ماده در آب به صورت یک سم کشنده برای ماهی آکواریوم عمل می کند . شاید بتوان گفت داشتن فیلتر آنلاینی تصفیه املاح آب آکواریوم از واجبات نگهداری ماهی زینتی است.

اگر می خواهید آب آکواریوم شما همیشه شفاف و روشن و بدون از معلقات فضولات ماهی های داخل آن باشد حتما باید از فیلتر تصفیه آب آکواریوم استفاده کنید . بنابراین چه از آب تصفیه شده با روش اسمز معکوس برای آکواریوم خود استفاده کنید و چه از آب لوله کشی استفاده کنید ؛ حتما باید فیلتر آکواریوم داشته باشید.

بسیاری از افرادی که به طور تخصصی به نگهداری ماهی های زینتی در منزل یا محل کار خود دارند کاملا می دانند که آب آکواریوم باید از دستگاه تصفیه آب خانگی RO تامین شود. چرا که در دستگاه تصفیه آب با روش اسمز معکوس نه تنها کلر و منشقات آن حذف می شود بلکه مواد شیمیایی داخل آب و بسیاری از املاح مضر دیگر حذف می گردد.

به طور کل استفاده از سیستم تصفیه آب در پرورش ماهی خوراکی نیز اهمیت زیادی دارد.

حتی اگر از آب لوله کشی برای ماهی قرمز که از مقاومت بسیار بیشتری نسبت به ماهی های آکواریومی دارد به طور مستقیم استفاده کنیم شاهد مردن ماهی ها خواهیم بود ؛ به همین دلیل معمولا گفته می شد تا مدتی آب لوله کشی داخل یک ظرفی در محیط آزاد قرار بگیرد تا گاز مواد گندزدایی از آن خارج شود.

نکته ای که در استفاده از دستگاه تصفیه آب آکواریوم باید رعایت شود این است که از فیلترهای قلیایی کننده استفاده نکنیم؛ علت آن نیز این است که آب قلیایی برای بعضی ماهی های آکواریوم مناسب نیست.

در دستگاه تصفیه آبی که می خواهیم از آن برای آکواریوم خود استفاده کنیم ، می توانیم از فیلتر UV نیز بهره ببریم . فیلتر آنتی باکتریال یو وی جهت گندزدایی آب مورد استفاده قرار می گیرد و میتواند آب را از میکروارگانیسم ها نجات دهد.

بسیاری از افراد که در پرورش و نگهداری ماهی زینتی و همچنین تولید بچه ماهی آکواریومی فعالیت می کنند حتما باید با استفاده از دستگاه تصفیه آب RO استفاده کرده و حتما از ممبرانی استفاده شود که سختی آب را بین ۷ تا ۲۰ تنظیم کند. دستگاه تصفیه آب آکواریوم از نوع RO حتما باید دارای ممبران آمریکایی اصل باشد.

در ضمن همانطور که در مقاله تصفیه آب آکواریوم آورده شده است اگر از دستگاه تصفیه آب خانگی ro استفاده میکنید حتما فیلتر مینرال را از مدار آب خارج نمایید.


برای مشاوره درباره دستگاه تصفیه آب مناسب برای آکواریوم خود با کارشناسان ما در تماس باشید.

۰۲۱-۶۵۵۲۲۹۶۳

۰۲۱-۶۵۵۲۲۹۲۳