فیلتر کربن پودری یا UDF مختصر شده ی Ultrafine Depth Filtration است این فیلتر از کربن فعال دانه ای تشکیل شده است و در حذف رنگ و بو مزه بد آب و همچنین آلودگی های شیمیایی مانند تری هالومتان می شود.

فیلتر کربن پودری علاوه بر دستگاه تصفیه آب خانگی در دستگاه های صنعتی ونیمه صنعتی کاربرد دارد. که در دستگاه های تصفیه آب خانگی در مرحله دوم قرار می گیرد.

فیلتر کربن پودری دستگاه تصفیه آب دارای دانه هایی است که روزنه های کربن زیادی دارد و آب در تماس با این فیلتر به تمامی روزنه ها ، وارد شده و در ارتباط با کربن قرار می گیرد.

بسیاری از آلایندها نیزمانند نمک، آرسنیک، نیترات، سولفات، سختی آب توسط فیلتر کربنی حذف نمی شوند که در نتیجه باید ازدستگاه‌های اسمز معکوس و یا تقطیر استفاده شود.

اگر املاح و رسوبات وارد فیلتر کربن اکتیو شود به سطح فیلتر کربن فعال می چسبد و توانایی کربن در امر تصفیه کاهش می یابد. به همین دلیل از فیلترهای پلی پروپیلن در مرحله اول تصفیه استفاده می شود که باعث افزایش طول عمر فیلترها و افزایش کارایی فیلترها می گردد.

 دو نوع فیلتر کربن پودری وجود دارد:

۱- فیلترهای ساده هوزینگی:

 فیلترهای ساده هوزینگی اصولا به شکل یک قالب استوانه ای شکل ساخته می شوند که درون محفظه فیلتر قرارمی گیرند و بدنه بیرونی آن از جنس پلاستیک است که به آن کارتریج نیز گفته می شود.

فیلترهوزینگی باید درون یک محفظه فیلتر قرار گیرد و به تنهایی قابل استفاده نمی باشد و دارای ابعاد استاندارد هستند و عملکرد یکسان دارند اگر چه از لحاظ ظاهری و برند متفاوت باشند.

انواع فیلتر کربن پودری دستگاه تصفیه آب

انواع فیلتر کربن پودری دستگاه تصفیه آب

۲-فیلتر های خطی inline :

فیلتر کربن پودری خطی به شکل یک کپسول استوانه ای شکل یا محفظه پلمپ شده است که کربن پودری درون آن قرار گرفته است. کربن استفاده شده داخل این فیلتر دارای کیفیت بالا است و هزینه های آن با توجه به نیاز تعویض کامل فیلتر و هوزینگ بالاتر است و تعویض این فیلتر نسبت به مدل هوزینگی راحت تر است و از معایب فیلترهای کربن پودری خطی کمیاب بودن آنها می باشد.

فیلتر کربن پودری دستگاه تصفیه آب

فیلتر کربن پودری دستگاه تصفیه آب

این نوع فیلترها شکل ظاهری یکسانی ندارند و فیلتر کربن و محفظه فیلتر بصورت یکپارچه هستند وهمین طراحی شکل ظاهری فیلترها و نداشتن استاندارد واحد باعث شده که روی هر دستگاهی قابل نصب نباشد.

کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی CCRA پیشرو در ارائه و توزیع انواع دستگاه تصفیه آب و قطعات و لوازم جانبی آماده ی خدمت گذاری برای شما مشتریان گرامی است .

جهت سفارش و خرید اینترنتی فیلتر دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.