انواع فیلتر شنی بر اساس نوع بستر


فیلتر شنی یکی از مراحل مهم تصفیه آب در دستگاه های تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس است، البته از مخازن فیلتر شنی می توان به صورت جداگانه نیز استفاده کرد.

اما به صورت کلی این فیلتر در صنعت تصفیه آب کاربرد بسیاری دارد و از آن برای تصفیه فیزیکی آب و تولید آبی شفاف تر با حداقل ذرات معلق استفاده می کنند.


ماده داخلی و اصلی فیلتر شنی، سیلیس است، در فیلترهای شنی می توان به جای اینکه از یک ماده با یک چگالی، از مواد مختلف با چگالی های مختلف استفاده کرد.

در این موارد هر لایه یک بستر را تشکیل می دهد و این خود باعث می شود کارایی راندمان فیلتراسیون فیلتر شنی افزایش پیدا کند.


لایه بندی هایی که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم معمولا بیشتر در فیلتر شنی مورد استفاده قرار می گیرند :


فیلتر شنی با بستر تک لایه :


در صورتی که داخل مخزن فیلتر شنی فقط از یک نوع سیلیس استفاده شود، فیلتر شنی با عنوان تک بستر شناخته می شود.


فیلتر شنی دو بستره :


در فیلترهای شنی دو بستره به غیر از سیلیس از ماده دیگری نیز استفاده می شود. این ماده در اغلب موارد گارنت و یا آنتراسیت است.

از آنتراسیت در فیلتر شنی به جهت حذف آهن، منگنز و یا چربی استفاده می کنند و گارنت نیز نوعی سنگ است که خاصیتی نسبتا مشابه با سیلیس دارد و به تصفیه فیزیکی و حذف ذرات معلق موجود در آب کمک می کند.


فیلتر شنی با بستر سه لایه :


بستر فیلتر شنی همچنین می تواند سه لایه و یا حتی بیشتر باشد، در این موارد هر چقدر نوع لایه های به کار برده شده در فیلتر بالاتر و بیشتر باشد، کیفیت آب بالاتر می رود.

انواع فیلتر شنی بر اساس نوع بستر

انواع فیلتر شنی بر اساس نوع بستر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱