انواع سیلیس در طبیعت

سیلیس یکی از مواد جامد پر مصرف در صنعت تصفیه آب است و ماده اصلی تشکیل دهنده فیلترهای شنی در پکیج های تصفیه فاضلاب است.

این ماده با توجه به خواص بی نظیر و به دلیل رایج بودن در طبیعت و دارا بودن مزایا فراوان بسیار کاربردی است و علاوه بر صنعت تصفیه آب در صنایع مختلف دیگر از آن استفاده می شود.

سیلیسیم به دلیل اینکه ساختارهای مختلف بلورین دارد، در طبیعت در انواع مختلفی یافت می شود، سنگ کوارتز، شن و ماسه و فیلینت از انواع رایج سیلیس در طبیعت هستند.

  • سنگ کوارتز :

کوارتز یکی از رایج ترین سنگ هایی است که بیشترین درصد سیلیس را دارد، علاوه بر این پایدارترین شکل پلیمورف سیلیسیم است و سختی بسیار بالایی دارد. عمدتا سیلیس در طبیعت بیشتر در فرم سنگ کوارتز یافت می شود.

  • شن و ماسه :

شن و ماسه از انواع سنگ های کوارتز است که در طبیعت به شکل خورد شده و به وسیله مواد دیگری مانند خاک رس، اکسید آهن و آهک به هم چسبیده موجود می باشد. برای بهره برداری از سیلیس این ناخالصی ها از شن و ماسه جدا می شوند و سیلیس خالص مورد استفاده قرار می گیرد.

  • فیلینت :

فیلینت جزء ریزترین بلورهای کوارتز است و از ترکیب آن با آب و کربنات کلسیم ایجاد می شود. فیلینت از انحلال اسکلت سیلیسی موجودات اسفنجی در دریاها حاصل می شود.

درصد خلوص سیلیس برای استفاده در فیلترهای شنی بسیار مهم است، در واقع کیفیت سیلیس تاثیر بسزایی در تصفیه هرچه بهتر آب دارد و برای خرید آن باید به نکات مهم کیفی و بهداشتی سیلیس توجه نمود.

انواع سیلیس در طبیعت

انواع سیلیس در طبیعت

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱