اصول اولیه طراحی فیلتر شنی کند  
اصل اساسی فرآیند بسیار ساده است. آب شیرین آلوده از طریق لایه ای از سیلیس جریان می یابد که در آن نه تنها از نظر جسمی فیلتر می شود بلکه از نظر بیولوژیکی نیز تصفیه می شود. بدین ترتیب رسوبات و هم عوامل بیماری زا برداشته می شوند.

این فرآیند مبتنی بر توانایی ارگانیسم ها در از بین بردن عوامل بیماری زا است. در این زمینه تشخیص فیلتر شنی کند و یا فیلتر شنی سریع (تند) بسیار مهم است. تفاوت بین این دو صرفا مسئله سرعت تصفیه نیست بلکه مفهوم اساسی روند تصفیه است.

فیلتر شنی کند (Slow sand filtration) در اصل یک فرآیند بیولوژیکی است در حالی که فیلتر شنی تند یک فرآیند درمان فیزیکی است. اگرچه حذف فیزیکی رسوبات بخش مهمی از فرآیند تصفیه است اما جنبه اصلی مربوط به تصفیه بیولوژیکی است.

در فیلتر شنی کند با ایجاد یک اجتماع میکروبی در لایه ی بالای بستر سیلیس که به آن ” schmutzdecke” نیز می گویند، لایه ی بالای سیلیس از نظر بیولوژیکی فعال می شود. این میکروب ها معمولا از منبع آب سرچشمه می گیرند و در طی چند روز اجتماع ایجاد می کنند.

سیلیس ریز و سرعت فیلتراسیون آهسته باعث ایجاد یک جامعه میکروبی بزرگ می شود. اکثر جامعه ی این نوع باکتری ها درنده هستند و از میکروب هایی که از فیلتر عبور می کنند تغذیه می شوند. از این رو اصل اساسی فیلتر شنی کند معادل زیستی سیلیس است.

اصول اولیه طراحی فیلتر شنی کند  

اصول اولیه طراحی فیلتر شنی کند

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱